Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vánoční koncert Radka Novotného v Havlíčkově Brodě

/
/
/
929 ZobrazeníHavlíčkobrodský rodák a muzikálový herec Radek Novotný vystoupí v sobotu 15. prosince na dvou koncertech v Městském divadle a kině v Havlíčkově Brodě. Společně s ním zazpívá držitelka ceny Thálie a vítězka první řady soutěže Tvoje tvář má známý hlas, Hana Holišová.

S Radkem Novotným jsme spolu naposledy mluvili před více než dvěma lety. Tenkrát jsme se bavili převážně o jeho cestě k divadlu, ale také o stále trvajících vazbách ke svému rodnému městu. V tuto chvíli připravuje svůj další vánoční koncert, a proto jsem ho oslovil s několika otázkami.

Proč se do Havlíčkova Brodu tak rád vracíte?
V Havlíčkově Brodě jsem žil do svých devatenácti let, poté jsem se kvůli studiu odstěhoval do Brna, kde jsem následně dostal nabídku angažmá v Městském divadle Brno, a tak jsem zůstal na Moravě nastálo. Dodnes ale v každé delší volné chvíli jezdíme s rodinou domů na Vysočinu. Máme to tu rádi a máme tu stále spoustu přátel a samozřejmě své rodiny. Když mě napadlo, že bych začal organizovat své koncerty, tak mi hned bylo jasné, že by to mělo být právě v Havlíčkově Brodě a v současné době už to vnímám jako tradici.

Co obnáší přípravy takového koncertu?
Jsem až přehnaný perfekcionalista, čili mám rád, když je vše včas nachystané, a člověk má do poslední chvíle možnost celý koncert pilovat. Obecně ale platí, že pokud přemýšlím o konceptu a programu nového vánočního koncertu, tak je to tak, že v letních tropech ležím venku na dece a poslouchám koledy. Většinou mám na uších sluchátka, protože se bojím, že by si sousedé mysleli, že jsem se zbláznil. Letos jsem musel mít celý program nachystaný velmi brzy, abych písně mohl zadat Tomášovi Küfhaberovi k vytvoření nových hudebních aranží pro kapelu KufBand, která nás bude doprovázet.

Radek Novotný

Čili letos vás poprvé bude doprovázet živá kapela?
Už na minulých ročnících jsem se snažil doplnit reprodukované podklady o živý doprovod. Letošní koncert si snad diváci opravdu užijí, neboť uvidí muzikanty z brněnské filharmonie, Městského divadla Brno a Národního divadla Brno. Mimochodem mezi nimi bude i další Broďák, Martin Novák

Bude letošní koncert ještě něčím výjimečný?
Pokaždé se snažím divákům nabídnout něco nového. Soustředím se na to, aby se použité písně neopakovaly, oslovuji stále nové hosty, proměňuji scénografii, ať už různými dekoracemi, či světelnou aparaturou, kterou do sálu vždy nově instalujeme. Naslouchám i reakcím diváků, proto letos zazní jen tři písně v cizím jazyce a písní s vánoční tématikou, včetně klasických koled, bude v programu více. Jsem moc rád, že se mnou již po několikáté spolupracuje Barbora Mičková, rodačka z Havlíčkova Brodu studující klasický zpěv na pražské konzervatoři. Dalším hostem bude Tereza Martinková. Herečka, zpěvačka a dabérka, se kterou se znám už ze studií na JAMU a diváci budou jistě znát její hlas co by Annu z Ledového Království. Třetím kamarádem, který přijal mé pozvání, je herec, zpěvák a pedagog JAMU Daniel Rymeš, který je, stejně jako Terezka a i můj poslední host, mým kolegou z Městského divadla Brno. Velice si cením, že s námi v sobotu 15. prosince zazpívá držitelka ceny Thálie a vítězka první řady soutěže Tvoje tvář má známý hlas, Hana Holišová. Nově se mezi hosty objeví také havlíčkobrodský dívčí sbor Prímadonky. Další věcí, která bude letos novinkou je, že proběhnou dva koncerty v jeden den a to v 15.00 a 19.00 v Městském divadle a kině.

Kde lze zakoupit vstupenky?
Vstupenky jsou v předprodeji Kina Ostrov. Rezervace je možná na čísle 605 566 887.

Budu držet palce, ať se vše vydaří na vánočním koncertě.
Přeji krásné vánoční svátky plné pokoje a štěstí, a zároveň všechny srdečně na náš koncert zvu.

Radek Novotný a hosté koncertu
  • Facebook
  • Twitter