Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Třebíči bude jezdit už pátý sociální automobil

/
/
/
756 ZobrazeníOrganizace Vrátka získala už druhý sociální automobil zdarma. Zcela nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali v pátek 7. prosince 2018 zástupci dané organizace, za účasti poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Třebíčské zařízení vozidlo využije zejména pro přepravu svých klientů a při dalších aktivitách. 

Organizace, která pomáhá najít pracovní uplatnění osobám se zdravotním postižením a poskytuje řadu s tím souvisejících služeb, obdržela svůj druhý vůz v rámci projektu Sociální automobil. Nová Dacia Dokker je zároveň pátým vozidlem předaným v Třebíči. Projekt funguje po vzoru evropských měst už dvacet let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Pro tuto organizace jde v celkovém pořadí o 761. automobil. „Myšlenka pomáhat lidem, kteří nemají stejnou startovní čáru jako my, není nijak nová, tyto projekty fungují ve vyspělé Evropě velmi dobře. Proto jsme se rozhodli, že i my pomůžeme organizacím, které svou činnost zaměřili na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Snažíme se o zdokonalení vozového parku v těchto ústavech a zařízeních. Právě ten totiž bývá ve velmi špatném stavu a sehnat vůz splňující standardy pro přepravu nemocných není v dnešní době pro tyto organizace vůbec jednoduché,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

V Třebíči bude jezdit už pátý sociální automobil

Hlavním posláním organizace Vrátka, kam v pátek dorazila nová osobní dodávka, je pomoci zajistit pracovní uplatnění výše uvedeným osobám, a to i v několika vlastních provozovnách. Zařízení svým klientům dále nabízí možnost vzdělávání a rekvalifikace a účast na nejrůznějších společenských akcích. Starší vozidlo, které třebíčská organizace získala před několika lety, se rozhodli ponechat, a rozšířili tak svůj vozový park. „Z automobilu máme velkou radost a moc za něj děkujeme. Stejně jako první vůz nám i tento bude pomáhat v rámci běžného fungování organizace, např. při zajišťování nákupů, ale hlavně pro převoz našich klientů na vzdělávací kurzy a kulturní akce,“ uvedla Irena Rybníčková, předsedkyně organizace Vrátka.
Na financování vozu se podílelo asi 32 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Projekt Sociální automobil
Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.
Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již přes 750 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

  • Facebook
  • Twitter