Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vánoční koncert Františka Nedvěda s kapelou Tiebreak v Jaroměřicích nad Rokytnou

/
/
/
1617 ZobrazeníV pátek 7. prosince vystoupil ve zcela naplněném sále Lidového domu v Jaroměřicích nad Rokytnou na vánočním koncertu zpěvák, kytarista, písničkář a skladatel František Nedvěd a jeho skupina Tiebreak.

Pamětníci si Františka Nedvěda pamatují z trampské skupiny Toronto, později ze skupiny Brontosauři a ze skupiny Spirituál Kvintet. Od konce devadesátých let ale hraje František stejně jako jeho bratr Jan Nedvěd sám. V současné době vystupuje se svým synem Vojtěchem nebo společně se skupinou Tiebreak, která koncertuje ve složení Petr Kocman (kytarista a zpěvák), Vojtěch Nedvěd (dvanáctistrunná kytara) a Milan Plechatý (baskytara).

Koncert Františka Nedvěda a kapely Tiebreak v Jaroměřicích nad Rokytnou, foto: Zbyněk Hobza

Většina písniček Františka Nedvěda se stala naprostými hity, které zpívají a poslouchají generace příznivců tohoto hudebního žánru. Patří k nim písničky Kočovní herci, Rejdivá, Můj zvon, Jablůňka, Poprvé sám, Rozchod, Frankie dlouhán, Stánky, Skládanka, Neváhej a vejdi, Proužek, Řemeslo, Devatenáct, Cherokee Bill a celá řada dalších. Mnohé z nich zazněly společně s písničkami spoluprotagonistů i na pátečním vánočním koncertě. Hudbu provázela milá slova účinkujících, hlavního protagonisty Františka a zvláště pak vyprávění a glosy jeho syna, zpěváka a kytaristy Vojtěcha, který vystupuje pod jménem Vojta i jako člen skupiny Příbuzní. Společně se strýcem Janem Nedvědem, otcem Františkem Nedvědem a skupinou Fešáci účinkoval v roce 2007 na turné Nedvědi 60, Fešáci 40, vydal také svoje debutové album Bílý měsíc, v roce 2015 vyšlo jeho CD Zrnka. Autorem velkého množství skladeb Vojty je jeho strýc, také hudebník Jan Nedvěd. K oblíbeným písním Vojtěcha Nedvěda patří například píseň Kolikrát smím, Miluji, Tak tak, Hvězda, Zpověď, Kačence, Blues o nás dvou, Stromek a další.
Během představení i po jeho skončení si mohli diváci zakoupit zvukové nosiče Františka Nedvěda a dalších country zpěváků a po skončení koncertu následovala autogramiáda.

  • Facebook
  • Twitter