Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Václav Neckář měl výborný koncert v Havlíčkově Brodě

/
/
/
497 ZobrazeníPříznivci Václava Neckáře ve středu 14. prosince v 19.00 v Kulturním domě (KD) Ostrov v Havlíčkově Brodě se dočkali po překládání termínů koncertu. Jako první se objevil na podiu Jan Neckář přivítal diváky a vzpomenul na své dětství, když mu babička dala foukací harmoniku.

Ozval se začátek skladby Jedenkrát a za chvíli se objevil na podiu Václav Neckář společně s členy skupiny Bacily. Na koncertu odezněly známé písně ze začátku kariéry Václava Neckáře v pražském divadle Rokoko, pak z období Golden Kids a především ze spolupráce se skupinou Bacily od roku 1971.
Václav Neckář uváděl skladby i s komentářem kdy a jak vznikly. Přítomní posluchači by určitě poznali bez ohlášení skladby: Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Lady Jane, Ša-la-la-la-li, Suzanne, Časy se mění, Dr. Dam di Dam, Kdo vchází do tvých snů má lásko, Planetárium, My to spolu táhnem dál, Láska ztracená, Podej mi ruku a projdem Václavák, Lásko 3, 2, 1 a start , Andělé strážní a Půlnoční.
Na koncertu si obecenstvo společně s Václavem Neckářem zazpívalo vánoční koledy a hlavně skladbu Dr. Dam di Dam, při které se tleskalo a ruce šly nad hlavu. Na závěr koncertu zazněla píseň Půlnoční, ale nebyla poslední, neboť fanouškové si vytleskali přídavky. Na konec výborného koncertu byl odměnou potlesk ve stoje pro Václava Neckáře a skupinu Bacily. Na koncertě byla možnost zakoupit si CD, DVD a LP. Někdo koupil pro sebe nebo jako dárek na vánoce. V KD Ostrov se stalo tradicí, že umělcům po skončení programu se místo kytek dává dárkové balení piva Rebel z Městského pivovaru Havlíčkův Brod. Všichni učinkující koncertu tuto tradici uvítali. Obecenstvo bylo věkové různorodé od pamětníků začátků Václava Neckáře až po jejich vnoučata.
Skupina Bacily: Jan Neckář – keyboards, zpěv, Miloš Rábl – basová kytara, kontrabas, Jaroslav Petrásek – bicí, Peter Mahrik – kytara a Josef Kůstka – kytara.
„Všichni máme radost, že se uskutečnil koncert na který se nezapomene, uvedl,” uvedl Antonín Axman, ředitel KD Ostrov Havlíčkův Brod. O koncertním turné Václava Neckáře a skupiny Bacily nebyla žádná zmínka v novinách nebo v televizi. Bohužel je to škoda, protože ve svém věku 79 let Václav Neckář předvedl perfektní výkon.

  • Facebook
  • Twitter