Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Třešti připomenou výtvarníka Josefa Lišku

/
/
/
337 ZobrazeníV Schumpeterově domě v Třešti bude od 22. června až do 29. září k vidění vzpomínková výstava na významného třešťského rodáka, malíře, betlemáře, sochaře a kapelníka, na pana Josefa Lišku.

„Josef Liška byl všestranně nadaný člověk, narodil se v roce 1888 a u svého otce se vyučil krejčím. Jako jediný z dětí nestudoval, ale pomáhal podporovat své sourozence na studiích. Sám se postupně uplatnil v mnoha uměleckých odvětvích. Je autorem bezpočtu betlémových figurek. Za svůj život vytvořil i několik soch prezidenta Masaryka, jednu z nich v roce 1930 poslal do Prahy samotnému prezidentovi. Věnoval se malířství a kromě jiného rád dělal i kopie známých obrazů. Pro své město vytvořil bustu Šimona Partlice, která doposud stojí Na Hrázi. Jeho koníčkem byla též výroba houslí. A protože byl nadšeným hudebníkem, založil a řídil několik kapel. Od 21. června až do konce září si budete v muzeu moci připomenout osobnost tohoto pracovitého, skromného a talentovaného muže,“ přibližuje výstavu její kurátorka Milina Matulová.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 21. června od 16.00.

  • Facebook
  • Twitter