Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté v noci kontrolovali stojící kamiony na dálnici na Vysočině a na příjezdech

/
/
/
235 ZobrazeníNoční dopravně bezpečnostní akci uskutečnili policisté na dálnici D1 na Vysočině, zapojily se do ní policejní hlídky z dálničního oddělení Velký Beranov a z oddělení silničního dohledu. Kontrola se zaměřila především parkování kamionů mimo vyhrazená místa.

„Řidiči jízdních souprav denně parkují k vykonání bezpečnostní přestávky jízdní soupravy na nájezdech a sjezdech z dálnice, v odstavných a připojovacích pruzích, kde stojící vozidla ohrožují plynulost a zejména bezpečnost provozu a ostatní účastníky, kteří zejména za snížené viditelnosti mohou neoznačené, neosvětlené a nebezpečně stojící nákladní vozidlo velice snadno přehlédnout,“ vysvětluje důvody akce Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Při středeční akci policisté zadokumentovali 34 přestupků, které vyřešili s řidiči uložením pokuty v příkazním řízení a řidiče z místa vykázali. „Některé jízdní soupravy bezprostředně ohrožovaly provoz, protože například na sjezdu z dálnice parkovaly takovým způsobem, že kolem nich velmi obtížně projelo osobní vozidlo. Taková situace nastala například na sjezdu z dálnice D1 na 89. kilometru ve směru na Brno. Právě v tomto místě se 18. dubna letošního roku stala tragická dopravní nehoda, když devatenáctiletý řidič s osobním vozidlem narazil do odstaveného kamionu, který stál při pravém okraji na sjezdu z D1. Řidič osobního vozidla při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Situaci v tomto místě ze středečního večera zachycují fotografie – PARK 2 a PARK 3,“ dodala tisková mluvčí.

Řidiči, kteří parkují na místech mimo vyhrazené plochy argumentují podle policistů tím, že u dálnice D1 není dostatek parkovacích ploch a oni musí ze zákona vykonat bezpečnostní přestávku, jinak jim hrozí vysoká sankce. „Tyto argumenty vnímáme, ale jednání řidičů kamionů nemůže v žádném případě ohrožovat bezpečnost a plynulost v silničním provozu. A úkolem policistů nejen na dálnici D1, ale také na ostatních komunikacích, je kromě jiného dohlížet na to, aby byl provoz na silnicích bezpečný a aby řidiči neporušovali ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter