Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

V Třebíči se stavělo z Merkuru

/
/
/
508 Zobrazení

Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina ve spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky zorganizovala v pondělí 19. února v prostorách Ekotechnického centra Alternátor v Třebíči krajské kolo odborné soutěže T-Profi – Talenty pro firmy.

Jedním z hlavních cílů soutěže je přilákat děti k technickému vzdělávání, aktivně podpořit polytechnickou výuku, posílit kvalitu odborné přípravy a propagovat příklady dobré praxe – spolupráci zaměstnavatelů se středními a základními školami.
Úkolem pěti soutěžních týmů složených z žáků základních a středních škol a zástupce místní firmy bylo sestrojení funkčního modelu lanové dráhy ze stavebnice Merkur podle montážního návodu. Všem týmům se podařilo úkol splnit a sestavený model lanovky v daném časovém limitu rozpohybovat. Porota kromě dodržení časového limitu a splnění podmínky funkčnosti modelu hodnotila také přesnost sestrojení, soulad s projektovou dokumentací, zapojení všech členů týmů a další kritéria.

Vítězství si odnesl tým ze Žďárska, zastoupený firmou COMPAS automatizace, spol. s r. o., a složený z žáků 2. ZŠ Žďár nad Sázavou a VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou. Na druhém místě se umístil tým zastupující Havlíčkobrodsko (Technocon, s. r. o., ZŠ Lánecká, Světlá nad Sázavou, Akademie – VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou) a na třetím místě se umístil jihlavský tým (BOSCH Diesel, s. r. o. , ZŠ Evžena Rošického Jihlava, Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava).
Dalšími účastníky soutěže byly týmy Pelhřimovska (Conteg, spol. s r. o. , ZŠ Komenského Pelhřimov, SPŠ a SOU Pelhřimov) a Třebíčska (NUVIA, a. s. , ZŠ Oslavická, Střední průmyslová škola Třebíč).

Členové vítězného týmu obdrželi sady nářadí, které poskytla firma Wera Werk, s. r. o., a zajistili si postup do národního kola, které se uskuteční 25. dubna 2019 v Praze.

  • Facebook
  • Twitter