Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V sobotu do pelhřimovské kompostárny pro kompost zdarma

/
/
/
242 ZobrazeníV sobotu 11. května proběhne v Kompostárně Pelhřimov v rámci tradičního Mezinárodního týdne kompostování čtvrtý ročník tematické výzvy Nakopej si pytel!, kterou připravuje sdružení CZ Biom. Během akce si mohou návštěvníci odnést pytel kompostu na své zahrádky zdarma.

Do výzvy Nakopej si pytel! se každoročně zapojují kompostárny napříč Českou republikou. Lidé mohou přijít do jedné ze zúčastněných kompostáren a odnést si odsud jeden pytel plný kompostu zdarma. „Akce má za cíl poukázat na důležitou roli kompostáren při zpracování bioodpadů a jejich opětovného využití jako hnojiva na půdu,“ říká Klára Šestáková, vedoucí sekce bioodpady a kompostování sdružení CZ Biom.

Zúčastněné kompostárny vyhradí několik tun kompostu, který si lidé budou moci sami nakopat do pytle a odvézt. „Péče o půdu je stará jako lidstvo samo. Již naši prapředci věděli, že návrat organické hmoty do půdy napomáhá jejímu oživení, provzdušnění, dodá jí novou sílu a zvýší její úrodnost,“ dodává Klára Šestáková.
Akce se koná v sobotu od 8.00 do 11.00 a pořadatelé připravili až šest tun kompostu zdarma.

Úvodní foto: Akce Nakopej si pytel na kompostárně v Pelhřimově, archiv TSMP

  • Facebook
  • Twitter