Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V rybnících Velký i Malý Pařezitý je voda opět vhodná ke koupání

/
/
/
213 ZobrazeníV pátek 11. srpna odebrali krajští hygienici kontrolní vzorky vody koupacích ploch, ve kterých předchozí monitoring odhalil zvýšené mikrobiologické znečištění. Jednalo se o Velký Pařezitý a Malý Pařezitý rybník a odběrné místo Městská pláž Červená Řečice na vodní nádrži Trnávka.

Důvodem kontrolních odběrů bylo potvrzení, zda zvýšené mikrobiologické znečištění bylo pouze krátkodobé. Aktuální výsledky testů ukázaly, že v obou Pařezitých rybnících je voda opět čistá a hygienicky nezávadná. Na Trnávce je ale opakovaně zjištěn zvýšený výskyt sinic.

„Vzorky byly odebírány ve třech lokalitách, kde jsme minulý týden zaznamenali mikrobiologické znečištění vody nad doporučené hygienické hodnoty – Velký a Malý Pařezitý a Městská pláž na Trnávce. Aktuální výsledky potvrdily, že se jednalo o krátkodobé bakteriální znečištění v důsledku intenzivních dešťů. Nyní je stav pod doporučovanými hygienickými hodnotami,“ uvádí Milan Brychta, ředitel odboru hygieny obecné a komunální Krajské hygienické stanice kraje Vysočina. Oba rybníky, Velký i Malý Pařezitý, mají opět vodu vhodnou ke koupání. „Jiná situace je však na Městské pláži Červená Řečice na Trnávce, kde sice pokleslo mikrobiologické znečištění, ovšem jsou zde stále namnožené sinice, proto zůstává tato lokalita v oranžovém stupni,“ doplňuje informaci Milan Brychta.

„Letošní poslední pravidelný monitoring kvality všech koupacích ploch na Vysočině proběhne ještě v pondělí 21. srpna. Pouze tam, kde je průběžně odhalován výskyt sinic, se vzorky odebírají častěji nad rámec tohoto pravidelného monitoringu, a budeme v nich pokračovat do konce letošní koupací sezóny,“ uvádí Kristýna Štěpánová, vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální Havlíčkův Brod a Pelhřimov KHS kraje Vysočina.

Kvalitu vody v koupacích vodách na Vysočině sledujte i nadále na webových stránkách KHSV.

  • Facebook
  • Twitter