Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V pelhřimovské nemocnici pomůžou hasiči

/
/
/
657 ZobrazeníOd úterý 12. ledna nastoupí deset příslušníků Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina z Pelhřimova do pelhřimovské nemocnice, kde vypomůžou zdravotnickému personálu, jehož má nemocnice nedostatek.

„O výpomoc požádalo vedení nemocnice prostřednictvím svého zřizovatele Kraje Vysočina nejprve Armádu České republiky. Ta ale z kapacitních důvodů pomoc odmítla. Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek se následně obrátil s požadavkem o pomoc na krajského ředitele hasičů na Vysočině Jiřího Němce, který jeho požadavku vyhověl.
Pro výpomoc v nemocnici nejsou vyčleněni konkrétní příslušníci. Je to kvůli tomu, že se ani hasičům nevyhýbá onemocnění Covid–19 a není v našich silách garantovat každý den účast stejných příslušníků. Proto půjde o vyčlenění deseti příslušníků z akceschopného počtu hasičů na každý následující den. Úkolem hasičů bude v nemocnici pomoc personálu při poskytování služeb pacientům. Jednat se bude o ryze nezdravotnickou pomoc. S poskytováním nezdravotnické pomoci mají hasiči bohatou zkušenost z letošního jara, kdy od 31. března do 27. dubna pomáhali personálu domova se zvláštním režimem v Břevnici na Havlíčkobrodsku. Předběžně se počítá s tím, že hasiči budou v pelhřimovské nemocnici pomáhat do konce ledna,“ popsala Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.

  • Facebook
  • Twitter