Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V pátek někdo ohrozil dopravu mezi Přibyslaví a Ronovem, na železniční trať naházel dřevěné kůly

/
/
/
772 ZobrazeníKriminalisté z Havlíčkova Brodu pátrají po neznámém pachateli, který v pátek 26. března ve večerních hodinách mezi půl osmou a osmou hodinou naházel na kolej na trati Havlíčkův Brod – Brno v místech železniční zastávky Ronov nad Sázavou dřevěné kůly.

„Oznámení jsme na integrovaném operačním středisku přijali od výpravčí železniční stanice Přibyslav. Vyplývalo z něj, že na traťovou kolej ve směru na Havlíčkův Brod v místech železniční zastávky Ronov nad Sázavou někdo rozmístil na úseku zhruba deseti metrů minimálně deset dřevěných kmenů průměrů od čtyř do 5,5 centimetrů a délkách do 92 centimetrů. Neznámý pachatel dřevěné kmeny různě rozložil po kolejových svršcích. Zjistil to při průjezdu po vedlejší koleji strojvedoucí nákladního vlaku, který jel ve směru na Žďár nad Sázavou a informoval o tom výpravčí stanice Přibyslav, aby mohla učinit potřebná opatření, protože měl po této koleji projíždět v následujících několika minutách rychlík. Ten se podařilo přesměrovat na jinou kolej, ale i na tu někdo mezitím naházel dřevěné kmeny,“ popsala událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že strojvedoucí rychlíku na přímém úseku trati nedaleko zastávky Ronov nad Sázavou zjistil, že zhruba 150 až 200 metrů před ním je na jeho koleji naházeno dřevo a v rychlosti zhruba 100 km/h využil rychlobrzdy, aby na přímém úseku stačil vlak zastavit před překážkou, což se mu nepodařilo a došlo při brždění soupravy elektrické lokomotivy a pěti vagonů pro přepravu cestujících k nárazu do nejméně deset dřevěných kmenů průměrů do deseti centimetrů a délkách od 54 do 200 centimetrů rozmístěných na úseku deset metrů. „Při nárazu do dřevěných kmenů lokomotiva některé kmeny odhodila pomocí předního pluhu a další se dostaly pod kola lokomotivy a jednotlivých vozů a následně došlo k jejich rozlomení. V době události v rychlíku cestovalo 22 osob, strojvedoucí a vlakvedoucí,“ dodala tisková mluvčí. Ke zranění osob nedošlo a nevznikla ani žádná hmotná škoda na vlakové soupravě ani traťovém tělese.
„Jednání neznámého pachatele mohlo způsobit fatální následky, proto případ prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení,“ doplnil k případu Pavel Nováček, ředitel územního odboru Havlíčkův Brod s tím, že se policisté obracejí na případné svědky, kteří viděli v blízkosti železniční trati v místech u zastávky Ronov nad Sázavou pohyb podezřelých osob, aby se svým svědectvím kontaktovali linku 158.

  • Facebook
  • Twitter