Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V novoměstské nemocnici připomenou mužům preventivní vyšetření karcinomu prostaty a varlat

/
/
/
319 ZobrazeníTradiční Movember se v Nemocnici Nové Město na Moravě uskuteční i letos. K prodloužení ordinační doby urologické ambulance pro preventivní vyšetření karcinomu prostaty a varlat objednaných pacientů ve vybrané dny se připojí i improvizovaná holírna. V úterý 22. listopadu se v pavilonu chirurgických oborů novoměstské nemocnice mohou muži nechat oholit pro dobrou věc.

O improvizovanou holírnu se postará Střední škola obchodní a služeb ve Žďáře nad Sázavou. Studenti oboru kadeřnictví budou v úterý 22. listopadu od 10.00 do 14.00 holit muže pro dobrou věc. Dobrovolný příspěvek za holičskou službu poputuje Nadačnímu fondu Muži proti rakovině. Muži tak přispějí hlavně sobě.
K charitativnímu projektu Movember se připojují i lékaři novoměstské urologie. Prodloužením ordinační doby chtějí upozornit na důležitost preventivního urologického vyšetření nádorů prostaty a varlat. „Vyšetření prostaty je vhodné u mužů starších 50 let, kteří nebyli během posledních dvou let vyšetřeni, a u mužů nad 45 let v případě, že byl jejich blízkému příbuznému diagnostikován karcinom prostaty. Vyšetření varlat není věkově limitováno,“ uvedl lékař urologického oddělení Jiří Janů.

Vyšetření budou prováděna ve dvou termínech, ve středu 16. listopadu a ve středu 30. listopadu. V obou dnech v době od 14.00 do 15.00. Zájemci o vyšetření se musí předem objednat na telefonním čísle 555 801 203. „Alespoň den před domluveným vyšetřením je třeba navštívit dopoledne naši urologickou ambulanci k provedení odběru krve a moče – kreatinin, PSA, moč sediment,“ připomenul Jiří Janů.

  • Facebook
  • Twitter