Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jihlavě vyrostl nejvyšší mrakodrap Evropy, papírový

/
/
/
171 ZobrazeníMladí stavaři ze Střední školy stavební Jihlava postavili nejvyšší mrakodrap Evropy v 15. ročníku mezinárodní soutěže HSF System Modelium. Odborná porota soutěže rozhodne do 24. května, zda jihlavské modely postoupí do národního finálového kola.

Do národních finálových kol v Česku a na Slovensku postoupí šestice nejlepších staveb z každé země. Z nich následně vzejde osm soutěžních týmů, které si to rozdají v mezinárodním superfinále v Ostravě. Soutěžním úkolem bylo navrhnout a vytvořit originální model z vlnité lepenky na téma Nejvyšší mrakodrap Evropy.

Celkem se v letošním jubilejním ročníku soutěže utká 23 škol (32 týmů) z České republiky a osm škol (deset týmů) ze Slovenska. Mladí stavaři soutěží o ceny v celkové hodnotě 134 000 Kč. Mezinárodní soutěž HSF System Modelium je určená pro žáky středních odborných škol se zaměřením na stavebnictví.

Pořadatelem a generálním partnerem soutěže je stavební skupina HSF System. Hlavním partnerem soutěže je developerská skupina ANTRACIT. Produktovým partnerem je český Svaz výrobců vlnitých lepenek.

  • Facebook
  • Twitter