Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jihlavě v pondělí hořely kontejnery na odpad

/
/
/
390 ZobrazeníV pondělí 9. ledna vyjížděli po jedné hodině v noci krátce po sobě policisté a hasiči v Jihlavě ke dvěma požárům kontejnerů na odpad v Bezručově ulici a následně v ulici Jana Masaryka. Šetření ukázalo, že oheň založil někdo pravděpodobně úmyslně.

Policisté zahájili prověřování, spolupracovali se strážníky a vytěžili také kamery. „Zjistili informace k popisu podezřelé osoby a začali po muži ve městě pátrat. V časných ranních hodinách podezřelého nalezli strážníci městské policie. Jednalo se o šestašedesátiletého cizince. Podezřelého muže policisté zajistili a byl umístěn do cely.
Na obou místech zapálení kontejnerů provedli ohledání a zadokumentování. V prvním případě došlo kromě shoření kontejneru ještě k poškození vedle stojícího kontejneru a zdi. V druhém případě shořely dva kontejnery, další byl poškozen a škoda vznikla ještě na zdi budovy. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na čtyřicet tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Policisté podle jejích slov zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví, případ v současné době dále prověřují.

Hořící kontejnery, foto: Městská policie Jihlava
  • Facebook
  • Twitter