Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Loňský rok ovládli jihlavskou porodnici chlapci

/
/
/
173 ZobrazeníKaždá čtvrtá rodička si vybere Jihlavu přesto, že spádově má rodit jinde. Stejně jako předchozí roky pokračuje jihlavská porodnice v trendu, že ji vyhledávají ženy i ze vzdálenějších měst. Vybraly si ji třeba i nastávající maminky z Vrchlabí, Olomouce nebo České Lípy.

Celkově 25 % maminek má trvalé bydliště mimo okres Jihlava. „Uplynulý rok u nás rodilo 1254 maminek a na svět přišlo 1272 dětí. Jsme rádi, že se jsou maminky s naší péčí spokojené a vrací se nejenom z Jihlavska, ale i ze vzdálenějších míst v Česku,“ pochvaluje si primářka gynekologicko-porodnického oddělení Petra Herboltová.

Loňský ovládli chlapci, kterých přišlo na svět 668, dívek potom 604. Nejtěžší chlapec vážil 5230 g a dívka 4930 g. Loňský rok byl pestrý také na jména: „Chlapci dostali jména jako William, Eliot, Mikeš nebo Kimi, mezi nevšední dívčí jména patřila třeba Enola, Jara, Sia, Lara, nebo Enola,“ jmenuje primář dětského oddělení Martin Zimen a dodává: „Naším přáním je, aby u nás maminky byly i nadále spokojené.“

„Naše porodnice se snaží zprostředkovat příjemný prožitek z porodu nejen při porodu vaginální cestou, ale také při nutnosti provedení císařského řezu. Celkově se nám daří držet počet císařských řezů na nízké úrovni a významně klesají počty provedených nástřihů hráze. Maminky mají k dispozici řadu přírodních metod k usnadnění průběhu porodu a k tišení porodních bolestí,“ říká Petra Herboltová.

Loňský rok přišlo na svět 18 dvojčat, o rok dříve jenom šest. Během uplynulého roku se podařilo opravit na oddělní šestinedělí rodinný pokoj, jehož hlavní výhodou a dominantou je jedno velké lůžko. Porodnice chystá novinky i do letošního roku. Připravuje například dávat každé mamince zdarma jako dárek otisk nohy miminka, který si doma mohou rodiče vložit do rámečku.

Počet narozených dětí 2022: 1272
Počet porodů 2022: 1254

  • Facebook
  • Twitter