Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jihlavě odhalí tváře žen Vysočiny

/
/
/
351 ZobrazeníV pátek 24. září proběhne od 16.00 v prostorách Oblastní galerie Vysočiny slavnostní křest kalendáře a autorského plakátu projektu Ženy Vysočiny.

Projekt mapující životní osudy významných žen spojených s Vysočinou představí jeho autorky – Hana Hajnová, autorka projektu, Alena Kastnerová, brněnská spisovatelka, autorka textů, a Julie Itusa Opletalová, grafička a autorka originálních ilustrací.

Kalendář pokřtí Danuše Nerudová (rektorka Mendelovy univerzity) a Marta Veselá Jirousová (básnířka, výtvarnice a učitelka).

Jde o projekt mapující životní osudy zajímavých žen spjatých s Vysočinou. Prostřednictvím kolekce jejich medailonků chtějí seznámit nejen politické představitele, ale i širokou veřejnost se zajímavými a mnohdy neznámými životními příběhy. A společně hledat místa a příležitosti, jak je ve veřejném prostoru připomínat i dalším generacím.

Vstup na akci je zdarma.

Více o projektu na: www.zenyvysociny.cz.

  • Facebook
  • Twitter