Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jihlavě jde do voleb deset politických stran

/
/
/
759 ZobrazeníV tomto týdnu se uzavřely dveře registračních úřadů, na které přinášeli zástupci volebních stran své kandidátní listiny do komunálních voleb. Jihlavský magistrát přijal kandidátní listiny ze všech obcí své působnosti, tedy ze 49 obcí.

„V Jihlavě podalo ve stanoveném termínu kandidátní listinu deset volebních stran,“ uvedla Jana Škrdlová z kanceláře tajemníka jihlavského magistrátu.

Přesný počet kandidátů pro Jihlavu a okolní obce však ještě není znám. Do 6. srpna bude probíhat kontrola
a doplnění případných neúplných listin, poté teprve dojde k registraci volebních stran do voleb. Definitivní seznam registrovaných stran a počet jejich kandidátů bude k dispozici 18. srpna. Komunální volby proběhnou 5. a 6. října 2018.

„Nepodání kandidátky by znamenalo, že by se v obci volby nekonaly a do doby náhradního termínu voleb by obec vedl stát prostřednictvím ustanoveného správce,“ doplnila Jana Škrdlová. Celkem podalo kandidátní listinu v České republice 159 volebních stran s 1219 kandidáty.

Volební strany 2018 – Jihlava
ANO 2011
Česká strana sociálně demokratická
FÓRUM JIHLAVA
Komunistická strana Čech a Moravy
Křesťanská demokratická unie – Československá strana lidová
Moravské zemské hnutí
Občanská demokratická strana
Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD)
Svobodní a Realisté společně pro Jihlavu
ŽIJEME JIHLAVOU!

  • Facebook
  • Twitter