Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jihlavě budou opravovat střechu radnice

/
/
/
481 ZobrazeníStřecha historické budovy jihlavské radnice na Masarykově náměstí projde opravou. Naposledy se opravovala v roce 1994. Upraví se také hodinová věž a ciferník hodinového stroje. Stavební práce začnou v průběhu dubna a potrvají až do konce září.

V letošním roce proběhne první etapa, při které se opraví část střechy do Masarykova náměstí. Druhá etapa se navrhne k realizaci pro příští rok, při té se opraví část střechy do vnitrobloku radnice. Střecha je dlouhodobě ve špatném technickém stavu a v období přívalových dešťů do ní už několikrát zateklo. Při opravě se kompletně vymění stávající krytiny, které tvoří keramické tašky (Bobrovky) a opraví či se vymění stávajících klempířské prvky, včetně nového nátěru.

„Opraví se a natřou také krytiny hodinové věže, jejichž součástí je hodinový stroj, který také projde úpravou a nahrazeny budou i jeho rafičky. Dále se pracovníci zaměří na vikýře nad střešní krytinou, kde je předběžně navržena výměna krokviček a dřevěného bednění vikýřů. Z části se opraví také konstrukce krovu, rozsah této opravy bude určen po odstranění krytiny a kontrole technického stavu krovu, nicméně počítáme s výměnou a impregnací poškozených částí,“ doplnil tajemník úřadu Evžen Zámek.

Celková oprava střechy bude stát přes tři miliony korun. „Podali jsme si žádost o zařazení kulturní památky budovy radnice do Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, předběžně máme přislíbenou dotaci ve výši 500 tisíc korun,“ dodala Vladislava Hudečková, vedoucí kanceláře tajemníka.

  • Facebook
  • Twitter