Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Hodicích si připomínají historické milníky

/
/
/
670 ZobrazeníVíte, kdy byl do Hodic zaveden elektrický proud? Od kdy se v Hodicích vyrábí salámy? Jak dlouho už mají v Hodicích hasiče? Od kdy v Hodicích chodí děti do školky nebo co se dělo ve škole za 2. světové války? To a ještě mnohem více se dozvíte z plakátu s historickými milníky obce, který v pondělí 16. července místní instalovali v obci na autobusové zastávce směrem na Třešť.

V letošním roce oslaví naše republika významné výročí.  28. října uplyne sto let od vzniku samostatného Československa, kdy se začala psát nová kapitola našich dějin. Dějin, ve kterých byla naše země účastníkem mnoha významných historických událostí.  „Naše země prošla klíčovými změnami a mnoho změn se odehrálo i v naší obci. K jejich připomenutí proto vznikl projekt Místní knihovny v Hodicích a obce Hodice, který jsme pojmenovali Historické milníky,“ prozradila knihovnice z Hodic Ivana Kalinová s tím, že společně si chtějí místní připomenout to nejzásadnější, čím jejich obec ve své novodobé historii prošla.

Foto: obec Hodice

  • Facebook
  • Twitter