Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Brodě vznikne terapeutická skupina pro závislé

/
/
/
999 ZobrazeníLetos na podzim se v Havlíčkově Brodě otevře terapeutická skupina pro všechny závislé, kteří na sobě chtějí pracovat.

„Skupina začne fungovat v říjnu a bude možné do ní vstupovat i průběžně. Délka terapie je plánována na devět měsíců a předpokládá se setkávání jednou týdně ve všední den v odpoledních hodinách na 90 minut,“ uvádí terapeutka Iva Douchová. Podmínkou pro zařazení do skupiny je věk nad 16 let, abstinence a chuť na sobě pracovat za podpory odborníků. Vedení skupiny bude zajištěno dvěma terapeuty s letitou zkušeností práce právě se závislými.

Skupina bude pro účastníky bezplatná a se zárukou mlčenlivosti. Mohou ji využít jak lidé s obtíží na alkoholu, lécích, pervitinu, na automatech, kurzovém sázení, počítačích nebo sociálních sítích. Zájemci mohou získat více informací a přihlásit se na telefonním čísle 608 816 721 nebo na webových stránkách www.ambulance.kolping.cz .

Skupina navazuje na výborné zkušenosti se třemi proběhlými desetiměsíčními skupinami ve Žďáře nad Sázavou a bezmála pět let fungující Adiktologickou ambulanci Kolping ve Žďáře nad Sázavou, kterou využívají lidé, kteří si nějakou závislostí prošli.

Přínos pro účastníky ve skupině není rozhodně zanedbatelný. „Samotní účastníci obdobných skupin ve Žďáře nad Sázavou zhodnotili dosavadní setkávání jako přínosné v mnoha oblastech. Lépe zvládali chutě ve vztahu k závislosti, zlepšili si vztahy a komunikaci, rozšířili si kontakty s druhými či se naučili efektivněji zvládat emoce,“ doplnila terapeutka.

Skupinu bude provozovat Kolpingovo dílo České republiky, které od ledna 2020 v Havlíčkově Brodě zřídí i Adiktologickou ambulanci. Oba projekty jsou podpořeny z evropského sociálního fondu, operačního programu zaměstnanost.

„Chápeme obavu lidí vstoupit do skupiny na relativně malém městě. Ze zkušeností ale víme, že stojí za to tuto obavu překonat a využít přínosy skupiny,“ uzavřela Douchová.

  • Facebook
  • Twitter