Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Dukovanech právě začalo požární cvičení

/
/
/
725 ZobrazeníVe středu 15. května ve 14.00 byl v administrativní budově Jaderné elektrárny Dukovany vyhlášen cvičný požární poplach. Simulovaný požár vypukl ve třetím patře administrativní budovy, ve které průběžně pracují více než čtyři stovky zaměstnanců.

Cílem cvičení je ověření součinnosti operačního střediska HZSp EDU s krajským operačním a informačním střediskem HZS Kraje Vysočina, spolupráci mezi zasahujícími jednotkami hasičů i chování a znalost zaměstnanců elektrárny při požáru. Velitel zásahu nařídil evakuaci budovy, která probíhá i za pomocí evakuačního rukávu.

Devadesát sekund po vyhlášení poplachu na místo dorazili hasiči z jednotky HZS JE Dukovany a vyhlásili evakuaci objektu. Denně zde pracují více než čtyři stovky zaměstnanců, proto byly k zásahu přivolány jednotky profesionálních hasičů z Moravského Krumlova, Ivančic, Rosic, Náměště nad Oslavou, Hrotovic, Třebíče a Moravských Budějovic, které přijíždí se zapnutou světelnou a zvukovou signalizací.

„Dnešní cvičení jsme zaměřili na událost, která přímo nesouvisí s provozem elektrárny, ale zaměstnanci se s ní mohou potkat kdekoliv v průběhu jejich života. Proto je přínosem dnešního cvičení, vedle ověření funkčnosti komunikace mezi přijíždějícími jednotkami hasičů z venčí a námi, také nácvik zaměstnanců, jak se v těchto situacích chovat,“ sdělil velitel HZS JE Dukovany, Tomáš Richter.

Hasiči v jedné z kanceláří nalezli zraněnou osobu, kterou už vynesli z hořícího objektu a přivolaní záchranáři provádí resuscitaci. Cvičení by mělo trvat zhruba (evakuace do 14.45) 1,5 hodiny a poté se zaměstnanci budou moct vrátit zpět na svá pracoviště. Směnový inženýr v rámci nácviku svolal havarijní štáb k posouzení důsledků události a vyhodnocení cvičení. Cvičení probíhá za plného provozu všech čtyř výrobních bloků a jejích provoz není cvičením nijak narušen. Obce i obyvatelstvo v okolí elektrárny bylo z důvodu příjezdu jednotek HZS z okolí o cvičení předem informováno.

V elektrárně probíhá průměrně 10 cvičení za rok zaměřených na procvičení řešení provozních událostí, která jsou doplněna o cvičení zaměřená na události nesouvisející s provozem a dále tzv. tajná cvičení, která vyhlašuje ředitel elektrárny. Hned o víkendu čeká šedesátku dukovanských hasičů nácvik v tzv. flashover kontejneru, kde budou procvičovat hašení uvnitř techniky hašení uvnitř budov.

Více informací na www.cez.cz/dukovany.

  • Facebook
  • Twitter