Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Dalešicích oslaví Světový den vody speciálními exkurzemi pro návštěvníky

/
/
/
4249 ZobrazeníO víkendu 17. – 18. března budou v Přečerpávací vodní elektrárně Dalešice probíhat mimořádné exkurze. Otevření bran dalešické přehrady připravili energetici u příležitosti Světového dne vody.Voda je základní surovinou, pomocí které v Dalešicích jen v loňském roce vyrobili 504 367 MWh elektrické energie. Současně toto vodní dílo slouží k rekreačním účelům i jako zásobárna vody pro provoz Jaderné elektrárny Dukovany. Ke Světovému dni vody, který se slaví 22. března, proto energetici připravili pro zájemce překvapení v podobě mimořádných exkurzí. Brány tohoto vodního díla otevřou dokořán o víkendu 17. – 18. března.

Navštívit nás může každý bez omezení věku, a to dokonce i neohlášeně, v době od 9 do 15 hodin po oba dva dny. Pro ty, kteří splňují podmínku věku minimálně 12 let, je připravena prohlídka provozu. Zájemci se podívají nejen do strojovny k turbínám, ale zajdou se podívat až na kótu – 27 metrů pod sypanou hráz, až k přivaděčům vody na turbíny. Také návštěvníci mladší 12 let si budou moci strojovnu bezpečně prohlédnout z balkonu zdejšího Infocentra.

  • Facebook
  • Twitter