Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Birell Aréně čtvrtfinále Evropského poháru

/
/
/
875 ZobrazeníV Havlíčkově Brodě se chystá další špičková sportovní akce. Stolní tenisté HB Ostrov při svém návratu na evropskou scénu úspěšně zvládli dvě skupinové fáze Evropského poháru 2021/2022. V pátek 14. ledna je v domácí Birell Aréně čeká čtvrtfinálové kolo, které již určí čtyřlístek nejlepších týmů této druhé nejvýznamnější klubové soutěže v Evropě. V cestě do semifinále stolním tenistům HB Ostrov Havlíčkův Brod stojí výborný španělský celek ASISA Borges Vall.

Čtvrtfinále Evropského poháru se hraje vyřazovacím způsobem na dva zápasy – systémem doma / venku. Stolní tenisté HB Ostrov zahájí čtvrtfinálové měření sil se španělským týmem ASISA Borges Vall doma. První utkání těchto soupeřů, kteří se v pohárové Evropě dosud ještě nikdy nepotkali, se hraje v pátek 14. ledna od 18.00 v havlíčkobrodské Birell Aréně.

ASISA Borges Vall je momentálně jedním z lídrů španělské nejvyšší soutěže – tzv. Superdivisón, která se v základní části hraje ve dvou skupinách po šesti týmech. Borges je zatím ve skupině 2 suverénní, když dosud v pěti zápasech ani jednou neklopýtlo. Druhá skupina je podstatně vyrovnanější, její tabulku vede Real Cajasur Priego TM.

Španělský tým ASISA Borges Vall přiletí v kompletním složení

HB Ostrov Havlíčkův Brod, jak známo, v české Extralize obhajuje titul s minulé sezony. V probíhajícím extraligovém ročníku jsou úřadující čeští šampióni v tabulce na 3. místě o čtyři body za vedoucím SKST Cheb. Základní část soutěže je ale teprve na začátku své odvetné části, o titulu se navíc bude jak obvykle rozhodovat v nadstavbovém play-off. Stolní tenisté HB Ostrov v generálce na páteční Evropský pohár s Borges porazili v 11. kole české Extraligy Sokol PP Hradec Králové 3:1.

Vizitky obou týmů:

HB Ostrov Havlíčkův Brod:
Mistr České republiky 2014, 2015, 2016 a 2021; vítěz Českého poháru 2017 a 2021; účast v Lize mistrů 2014/2015 a 2015/2016; čtvrtfinále Poháru ETTU: 2015/2016 a 2021/2022.

ASISA Borges Vall:
Mistr Španělska 2011 (Liga de superdivisió), vítěz Španělského poháru 2013 a 2017 (Copa del Rei), Pohár ETTU: semifinále 2008/2009; čtvrtfinále 2015/2016 a 2021/2022.

Tomáš Tregler, největší opora HB Ostrov, prodloužil smlouvu s klubem i pro další sezonu

Pohled na soupisky:

HB Ostrov Havlíčkův Brod: Tomáš TREGLER, Dmitrij PROKOPCOV, Michal OBEŠLO, Radek SKÁLA, Ondřej KVĚTON, František KANTA – Bohumil VOŽICKÝ (hrající trenér). Manažer: Miroslav JINEK.

ASISA Borges Vall: Marc DURAN, Viktor BRODD, Joan MASIP, Alberto LILLO, Oriol MIR, Josep FRANCESCH, Joel RUBIO – Jose Luis ANDRADE (hrající trenér). Prezident: Enric VALL.

První čtvrtfinálové utkání mezi HB Ostrov Havlíčkův Brod a ASISA Borges Vall budou v pátek 14. ledna 2022 od 18:00 hodin řídit polští mezinárodní rozhodčí Rafał Zlefarczyk a Robert Olencki.

Charitativní akce!
HB Ostrov zve všechny sportovní příznivce na toto atraktivní utkání Evropského poháru mužů ve stolním tenisu. Půjde o hodně. Navíc veškeré získané prostředky ze vstupného půjdou na dobrou věc. HB Ostrov věnuje příjem ze vstupného malé Terezce a její mamince Radce a jejich boji s tíživou životní situací… Více najdete ZDE.

Kompletní informace o Evropském poháru mužů ve stolním tenisu najdete ZDE.

  • Facebook
  • Twitter