Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava chce opravit chátrající tábor, součástí bude přírodní koupaliště i hvězdárna

/
/
/
693 ZobrazeníVedení Jihlavy chce zachránit chátrající areál Hájenka Černé lesy u Brtnice. Ten až do roku 2021 sloužil téměř celoročně dětem z jihlavského domu dětí a mládeže, který je dlouhodobým nájemcem a provozovatelem. Vlastníkem je město. Areál Hájenka je kvůli špatnému technickému stavu zavřený od loňského roku. Náklady na opravu jsou odhadovány na 40 milionů korun bez DPH.

Areál byl v loňském roce uzavřen kvůli špatnému technickému stavu. Vedení Jihlavy proto uspořádalo architektonickou soutěž, aby mohlo hájenku zachránit. „Soutěž hodnotím kladně. Byla tam spousta zajímavých nápadů. I když jsem očekával o něco větší kreativitu, jsem ve výsledku spokojen. Samozřejmě s vítězem návrhu budeme teď muset probrat budoucí projekt a některé věci ještě doladit,“ uvedl jihlavský radní David Beke.

Venkovní jídelna a multifunkční hřiště

Součástí areálu by nově měla být například sportovní část s multifunkčním hřištěm nebo přírodní koupaliště na slunné východní straně domu. Celý prostor by ohraničovaly nově uspořádané a opravené chatky, které budou sloužit k ubytování, venkovní umývárna a sauna. Změn se dočká i hlavní budova. „Ve střední části domu je naplánována prostorná jídelna s novým zázemím, která bude zároveň i společenskou místností stejně jako zrekonstruovaná stodola. Krytá venkovní jídelna určená pro letní tábory se může změnit na zimní zahradu s výhledem na areál. Veškeré ubytování uvnitř domu je situováno do podkroví, kde budou menší i větší pokoje. Nedílnou součástí bude i hvězdárna,“ doplnila Kateřina Bezděkovská z útvaru městského architekta.

Vítězné návrhy si mohou zájemci v těchto dnech prohlédnout v hale MHD a od 7. ledna v přízemí magistrátu v hale Turistického informačního centra. Během února pak lze výstavu navštívit v Domě dětí a mládeže Jihlava.

Náklady na opravu celého táborového areálu Hájenka Černé lesy jsou odhadovány na 40 milionů korun bez DPH a rekonstrukce je v plánu v letech 2023 až 2025.

  • Facebook
  • Twitter