Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V areálu Český mlýn v Jihlavě se v pondělí začne stavět pumptrack

/
/
/
1014 ZobrazeníVe volnočasovém sportovně relaxačním areálu Český mlýn se začne od pondělí 1. března připravovat staveniště, na kterém do léta vyroste jeden z největších pumptracků v České republice s unikátní zrcadlovou dráhou. Na staveništi začnou platit bezpečnostní opatření. Město prosí kolemjdoucí, aby je respektovali a omlouvá se lidem bydlícím v okolí za omezení spojená se stavbou. Kolem pumptracku i sousedního skateparku vznikne také nové veřejné osvětlení.

Se stavbou budou spojena i určitá omezení a bezpečnostní opatření, lidé procházející se nebo projíždějící na kole po cyklostezce musejí počítat s tím, že se budou pohybovat na staveništi a že jim může hrozí úraz. „Prosíme o respektování pokynů stavební firmy a omlouváme se za narušení klidu a komfortu bydlení v okolí staveniště,“ uvedla Zuzana Koutná z oboru rozvoje města jihlavského magistrátu.

Investici za přibližně tři a půl milionu korun podpoří i Kraj Vysočina. Společně s výstavbou pumptracku vyroste ve volnočasovém areálu také nové veřejné osvětlení za 800 tisíc korun.

„Pumptrackové hřiště se napojí na páteřní jihlavskou cyklostezku u řeky Jihlavy. Zároveň bude blízko zdejšímu skateparku a dětskému hřišti. Jeho součástí bude i 65 metrů dlouhý dětský okruh, na který budou moci děti na odrážedlech či úplní začátečníci,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast rozvoje města a sportu Petr Ryška.

Kromě dětského okruhu bude na hřišti i hlavní asfaltový pumptrack, ten bude dlouhý 320 metrů a jeho součástí bude zrcadlený okruh pro závody ve dvojici. „Tím bude unikátní, protože žádný pumptrack obdobných rozměrů zatím v ČR není určený k paralelní jízdě dvojic,“ doplnil náměstek Ryška s tím, že pumptrack by měl být otevřen ještě letos v létě a na hřišti bude možné pořádat i závody na kolech, skateboardech nebo koloběžkách.

  • Facebook
  • Twitter