Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ulice Romana Havelky a Pávovská v Jihlavě se dočkají opravy

/
/
/
387 ZobrazeníPříští týden začnou hned dvě velké opravy komunikací v severní části Jihlavy. Od pondělí 11. září začne omezení na Pávovské ulici, od úterý 12. září na ulici Romana Havelky v okolí okružní křižovatky u Kauflandu. Obě komunikace už opravu potřebují, cestování po nich se tak brzy zlepší. Pokud bude příznivé počasí, tak se Pávovská ulice kvůli pokládce nového asfaltu o víkendu od 16. a 17. září zcela uzavře.

Nový povrch získá během příštího týden Pávovská ulice od Sokolovské ulice přes průmyslovou zónu a Bedřichov až k okružní křižovatce s Průmyslovou ulicí. Oprava silnice proběhne jako součást oprav objízdné trasy rekonstruovaného přivaděče a společně ji provede Ředitelství silnic a dálnic a město. Jihlava zde také zajistí opravu poklopů kanalizace, v předstihu byla připravena nová obruba chodníku mezi ulicemi U Rybníka a Školní. Doprava bude omezena v týdnu od pondělí 11. září do pátku 15. září bude probíhat frézování, na Pávovskou bude umožněn vjezd dopravní obsluze i MHD. V případě přízně počasí proběhne pokládání nového asfaltu o víkendu 16. a 17. září, a to za úplné uzavírky ulice. MHD se vydá na odklonovou trasu přes přivaděč, přičemž zastávky Kronospan, U Rybníka, Škola Bedřichov a Zadní Bedřichov nebudou obslouženy.

Kraj opraví ul. Romana Havelky
Kraj Vysočina zahájí v úterý 12. září potřebnou rekonstrukci ulice Romana Havelky od Pražského mostu přes okružní křižovatku u Kauflandu k nájezdu na přivaděč I/38. Doprava bude v místě vedena obousměrně jedním pruhem, kyvadlový provoz bude řízen semaforem. Vjezdy do ulic Královský Vršek, Sokolovská a na přivaděč I/38 budou nepřístupné. Rekonstrukce této poloviny potrvá zhruba měsíc do poloviny října, po tuto dobu doporučujeme místu se zcela vyhnout, a to po přivaděči, po Jiráskově a Fritzově ulici či po ulicích Jiřího z Poděbrad nebo Kollárova a Havlíčkova. MHD a linkové autobusy ve směru na Bedřichov pojede odklonem přes ulici Královský Vršek, náhradní zastávka Kaufland bude u hasičské stanice a náhradní zastávka Královský Vršek u křižovatky se Sokolovskou ulicí.

„Omlouváme se řidičům a cestujícím za komplikace a případné zdržení. Opravy obou komunikací jsou potřebné a povedou k výraznému zlepšení stavu komunikací po dokončení oprav,“ uvedl primátor města Petr Ryška, který má mimo jiné ve své gesci také dopravu.

  • Facebook
  • Twitter