Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

U kina Dukla v Jihlavě odhalí lavičku Václava Havla

/
/
/
556 ZobrazeníPrimátorka statutárního města Jihlavy Karolína Koubová v 17.00 v pátek 21. srpna slavnostně odhalí lavičku Václava Havla, která bude umístěna před kinem Dukla.

Slavnostní odhalení lavičky Václava Havla doprovodí saxofonové kvarteto A/Quartet a promítání filmu Havel v kině Dukla. Nápad umístit do Jihlavy umělecký předmět věnovaný Václavu Havlovi vzešel od mladé obyvatelky, která nechtěla být jmenována.
Radní města Jihlavy s tímto nápadem souhlasili a spojili iniciátorku s Nadací Vize 97 Dagmar a Václava Havlových, která umístění památníku schválila. Soukromníkem bylo financováno také pořízení uměleckého předmětu.

„Iniciátorce i soukromému investorovi, tímto velice děkujeme. Demokratické hodnoty je třeba si připomínat,“ vyjádřila primátorka města Karolína Koubová.

„Protože je součástí pamětního místa i lípa, setkali jsme se zástupci odboru životního prostředí a také s městskými architekty nad vyhledáním vhodného místa. Nakonec jsme vybrali prostor před kinem Dukla, který v sobě nese kulturu, historii a díky nedalekým středním školám i propojení na mladé generace,“ uvedla radní pro oblast kultury Silvie Čermáková.

Hlavní myšlenkou toho veřejného díla, je podnítit obyvatele k setkání a dialogu. „Vedle náhodných kolemjdoucích nebo studentů mohou lavičky využít i diváci filmových představení a také návštěvníci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů,“ dodala Silvie Čermáková.

  • Facebook
  • Twitter