Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

U čtyř víkendových nehod asistovali na Vysočině policisté

/
/
/
704 ZobrazeníTři havárie v sobotu 24. a jedna v neděli 25. listopadu je dosavadní bilance víkendových výjezdů policistů k nehodám na Vysočině na silnicích regionu. V jednom případě havaroval opilý řidič.

Ke střetu vozidla s chodcem došlo v sobotu 24. listopadu ve Velkém Meziříčí.„Po deváté hodině dopoledne couval šestasedmdesátiletý řidič s vozem VW Golf na Náměstí ve Velkém Meziříčí. V té době přecházel silnici za autem chodec a došlo ke střetu. Šestaosmdesátiletý chodec upadl po střetu na komunikaci, při dopravní nehodě utrpěl zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice. Policisté provedli u řidiče i chodce dechové zkoušky, při kterých u obou požití alkoholu vyloučili,“ popsala první víkendovou nehodu policejní mluvčí Jana Kroutilová.

V Brtnice došlo v sobotu k dopravní nehodě, při které se zranili tři lidé. „Po deváté hodině dopoledne jel devatenáctiletý řidič vozu Opel Corsa ve směru na Bransouze. Po projetí zatáčky dostal s autem smyk a vyjel mimo silnici, kde havaroval. Při dopravní nehodě se zranil řidič i jeho dva spolucestující, všechny tři muže převezli zdravotníci na ošetření do jihlavské nemocnice. Policisté dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda dvacet tisíc korun,“ dodala  tisková mluvčí.

V sobotu havaroval před pátou hodinou odpoledne řidič nákladního vozu Man s návěsem, který jel ve směru od Nového Ranska na Krátkou Ves. „Při průjezdu zatáčky najel koly návěsu na nezpevněnou část krajnice a dále s celou soupravou do silničního příkopu, kde nákladní vozidlo narazilo do dopravních značek a převrátilo se na bok. Při dopravní nehodě se devětačtyřicetiletý řidič zranil a musel být převezen zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do havlíčkobrodské nemocnice. Řidič se odmítl podrobit dechové zkoušce a dopustil se tak přestupku na úseku dopravy. Škoda vznikla poškozením nákladního vozidla, návěsu i převáženého nákladu obilí a také poškozením dopravních značek,“ doplnila Jana Krutilová.

V neděli 25. listopadu se před třetí hodinou v noci havárie na silnici mezi Novým Veselím a Budčí. „Řidič vozu Seat Ibiza dostal po projetí zatáčky na rovném úseku s automobilem smyk, který nezvládl, vyjel mimo silnici na klesající svah a následně na pole, kde se vozidlo několikrát přetočilo přes střechu. Auto zůstalo stát v poli. Šestatřicetiletý řidič neutrpěl zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku, při které muži naměřili hodnotu 2,16 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho vykázaly také opakované zkoušky. Řidič na místě havárie nepředložil řidičský průkaz. Na voze vznikla předběžně vyčíslená škoda čtyřicet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, který dále prověřují,“ uzavřela policejní mluvčí s tím, že policisté šetří příčiny a okolnosti všech čtyř dopravních nehod.

  • Facebook
  • Twitter