Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Týden nízkoprahových klubů otevírá brodský BAN! i světelské eNCéčko

/
/
/
1001 ZobrazeníDo Týdne nízkoprahových klubů se zapojí od 24. do 27. září nízkoprahy při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, a sice havlíčkobrodský Nízkoprahový klub BAN! a eNCéčko – nízkoprahové centrum pro děti a mládež ve Světlé nad Sázavou.

Celý pracovní týden si užijí zejména právě nejmladší generace, pro které budou na obou místech připraveny vzdělávací i odpočinkové akce.
Nízkoprahový klub BAN! sídlící na Rubešově náměstí 171 v Havlíčkově Brodě pozval do svých prostor havlíčkobrodské školy, které během čtyř dnů vždy v dopoledních hodinách mohou nejen nakouknout do zázemí klubu, ale také se dozvědět řadu praktických informací o principu a samotném chodu sociální služby. „Chceme učitelům i žákům více přiblížit, co všechno v klubu děláme, co nabízíme a hlavně jak pomáháme dospívajícím v jejich nelehkých situacích. Zároveň jim k vyzkoušení nabídneme aktivity, které využívají naši stávající klienti,“ prozradil vedoucí Nízkoprahového klubu BAN! při havlíčkobrodské Charitě Karel Kolář.

Mladí si mohou v nízkoprahových klubech vyzkoušet i volby nanečisto

Během čtyř odpolední se zase mají na co těšit stávající klienti BAN!u, ale také nové tváře, které bude návštěva klubu lákat. „Na úterý chystáme promítání filmu s názvem Šikana na síti, který na základě konkrétních příběhů dětem přiblíží, jaká rizika je mohou na internetu a především na sociálních sítích čekat, jaká existuje prevence a jak se v případě problému dá zachovat. Na středu plánujeme turnaj v holandském biliardu a na čtvrtek zase závody v různých, převážně atletických disciplínách prostřednictvím oblíbené konzole Xbox,“ vylíčil Karel Kolář.
Po celý Týden nízkoprahových klubů bude BAN! samozřejmě otevřen i řešení jakýkoliv problémů, se kterými se stávající nebo i noví klienti potýkají. „Nejčastějším tématem jsou situace spojené s dospíváním. Řešíme i problémy ve škole nebo komplikované vztahy s vrstevníky. Sociální pracovník vždy dané téma s dítětem probere a společně se snaží hledat východiska. Velkou výhodou je navíc fakt, že dítě nebo mladý člověk u nás nalezne nové kamarády,“ podotkl vedoucí nízkoprahu.
Jak prozradila vedoucí eNCéčka – nízkoprahového centra pro děti a mládež ve Světlé nad Sázavou Aneta Strachotová, také oni chystají pro světelské dospívající řadu společných aktivit. „Co konkrétně na který den plánujeme, se zájemci dozví na našich facebookových stránkách. Mohu ale prozradit, že připravíme turnaje, deskové hry nebo promítání aktuálního projektu Kazma versus Leoš Mareš, který, kromě jiného, cílí na propagaci pomoci obětem dopravních nehod přímo na místě. Chceme se totiž co nejvíce přiblížit mladé generaci a zároveň s ní podebatovat o tom, jak oni sami video, které hýbe internetem, vnímají,“ uvedla vedoucí druhého charitního nízkoprahu, který sídlí v ulici Sázavská 598. Otevřené dveře mají v eNCéčku jak současní, tak i noví klienti z řad dětí a mládeže od deseti do jednadvaceti let. I tam budou samozřejmostí individuální pohovory o problémech dospívajících.
Nízkoprahový klub pro děti a mládež je sociální služba podílející se na prevenci rizik spojených s dospíváním. Nabízí individuální rozhovory, při nichž sociální pracovník společně s klientem hledají adekvátní cesty k řešení problémů toho daného mladého člověka. Vedle toho připravuje řadu volnočasových, smysluplných aktivit, jejichž cílem je mimo jiné učit děti a dospívající navazovat kvalitní vztahy s vrstevníky. Zároveň pořádá takzvané preventivní programy, během nichž hravou formou upozorňuje na rizika spojená například s pitím alkoholu, kouřením, nechráněným pohlavním stykem nebo s nezodpovědným chováním na internetu. Služba je anonymní a zdarma.

  • Facebook
  • Twitter