Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Turistická informační centra v Jihlavě minimálně do 10. ledna uzavřena

/
/
/
727 ZobrazeníKvůli aktuálním vládním opatřením budou minimálně do pondělí 10. ledna uzavřena obě Turistická informační centra (dále TIC)v Jihlavě. Lze si ale dojít na Bránu Matky Boží zakoupit parkovací lístek, a to přes okénko v časech od pondělí do pátku od 8.30 do 16.00.

TIC, které bylo ke konci minulého roku přestěhováno do hlavní budovy na Masarykovo náměstí 97/1, zůstává zcela uzavřené. Návštěvnost obou informačních center se v minulém roce kvůli pandemii snížila o 50 procent.

„Propad počtu zahraničních turistů je kvůli uzavření hranic ještě vyšší. Ne všichni, kteří zamíří do TIC, ale jsou turisté. Infocentra navštěvují i občané Jihlavy a lidé z okolí. Pracovnice TIC nepodávají jen informace o turistických zajímavostech, informují také o kulturních akcích konajících se v Jihlavě a okolí, vyhledávají kontakty na různé podnikatelské subjekty, vyhledávají dopravní spoje a to nejen ty městské. Na TIC lze koupit i jihlavské upomínkové předměty,“ uvedla vedoucí oddělení cestovního ruchu Martina Doležalová.

Z činnosti TIC v letošním roce je třeba vyzdvihnout provoz call centra, který s pomocí dobrovolníků probíhal v období jarního i podzimního lockdownu. Díky provozu tohoto call centra se dostalo pomoci řadě občanů Jihlavy, kteří si nedokázali v krizovém období zabezpečit potřebný servis, jako je například nákup jídla či léků nebo venčení domácích mazlíčků, sami.

Call centrum s pomocí dobrovolníků vyřídilo více než 150 jednorázových požadavků a více než 200 opakovaných požadavků jihlavských občanů. Zabezpečilo servis pro cca 20 seniorů vyžadujících denní asistenci a v období jarního lockdownu vydalo denně okolo 150 roušek, které ušili dobrovolníci.

  • Facebook
  • Twitter