Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tržby společnosti HARTMANN – RICO loni vzrostly na 5,787 miliardy korun. Provozní zisk se i přes krizi udržel na předloňské úrovni

/
/
/
313 ZobrazeníSpolečnost HARTMANN – RICO, tuzemský výrobce zdravotnických prostředků a poskytovatel služeb ve zdravotnictví, jehož jeden ze závodů je také na Vysočině, uzavřel rok 2022 s tržbami ve výši bezmála 5,8 miliardy korun. Oproti předchozímu období se jednalo o nárůst o 7,2 procenta. Provozní zisk se v roce poznamenaném válkou na Ukrajině a hospodářskou krizí podařilo udržet na stejné úrovni jako v roce 2021.

Rok 2022 byl pro HARTMANN – RICO, ale i celý zdravotnický trh charakteristický napjatou ekonomickou a geopolitickou situací. „Na tuzemském trhu i v zahraničí se nám podařilo významně zvýšit celkový obrat. Dramatický růst cen vstupního materiálu, dopravy a energií se ovšem logicky propsal do ziskovosti. Za velký úspěch proto považujeme, že se nám podařilo udržet provozní zisk na stejné úrovni jako v roce 2021,“ uvedl Marek Třeška, člen představenstva HARTMANN – RICO, která je součástí skupiny HARTMANN.

Tržby HARTMANN – RICO za rok 2022 dosáhly celkem 5,787 miliardy korun. V meziročním srovnání to bylo o 389 milionů korun, respektive o 7,2 procenta, více. „Na růstu tržeb mají rovnoměrný podíl rostoucí prodeje na domácím trhu a obraty výroby pro skupinu HARTMANN,“ doplnil Marek Třeška s tím, že provozní zisk loni činil 305 milionů korun, přičemž v roce 2021 byla jeho výše 302 milionů korun.

Z pohledu investic pokračoval HARTMANN – RICO v roce 2022 zejména v modernizaci výroby, zásadní byl ale také přechod všech výrobních závodů na LPG jako zdroj tepla. Celkově se loňské investice vyšplhaly na 231 milionů korun. Oproti rekordnímu roku 2021, kdy společnost proinvestovala přes 380 milionů korun, se jednalo o 39procentní pokles.
Vyšší výkon výroby si pak v loňském roce vyžádal i posílení lidských zdrojů. HARTMANN – RICO aktuálně zaměstnává 1 667 lidí, meziročně jejich počet narostl o 23. Růst loni zaznamenal i celkový majetek společnosti. Ten na konci roku 2022 činil 3,671 miliardy korun. „Do výše aktiv se propsaly jak pokračující investice, tak významný růst zásob, jímž jsme chtěli předejít možným výpadkům výroby v tomto krizovém období,“ doplnil Marek Třeška.

  • Facebook
  • Twitter