Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nový mamograf i ultrazvuk. Novoměstská nemocnice investuje do přístrojového zařízení

/
/
/
236 ZobrazeníV novoměstské nemocnici se každoročně pořizuje celá řada přístrojů, pomůcek a zařízení, které pomáhají nejen zdravotníkům, ale zejména pacientům. Urychlí a zkvalitní diagnostiku i léčbu. Už začátkem tohoto roku zakoupili v Novém Městě na Moravě novou gamakameru, která nahradila tu původní z roku 2007.

Pořídila se také infuzní technika pro oddělení ARO a v plánu jsou i další nákupy. „Nemocnice chce v roce 2023 využít dotace z projektu REACT-EU, a to v celkové výši 132 milionů korun. Peníze budou použity hlavně na nákup zdravotnických přístrojů. Utrazvuky, skiagrafický a skiaskopický komplet pro vyšetření a intervenční výkony pacientů, který tak usnadní chirurgický výkon pod dohledem zobrazovací techniky a další,“ vyjmenoval ekonomický náměstek Nemocnice Nové Město na Moravě Jiří Weisshaupt.

Nového ultrazvuku se dočkají na kardiologii, i na gynekologii. Ostatní doplní vybavení radiologického pracoviště. „Máme v plánu zakoupit vysokovýkonný laser v hodnotě 3,9 milionů korun pro operační obory, telemetrický systém pro interní oddělení a transportní ventilátory pro oddělení ARO,“ doplnil Jiří Weisshaupt.
Také patologie si letos výrazně polepší. Bude tam zakoupena automatická linka pro barvení a montování histologických a cytologických preparátů. „Ty se zatím připravovaly ručně. Teď je bude připravovat automatická linka,“ potvrdil ekonomický náměstek.

A přibudou i další novinky. „Bude se nakupovat zbrusu nový přístroj, který nám v nemocnici doposud chyběl. Hmotnostní spektrometr pro mikrobiologickou laboratoř. Ten umožní včasnější identifikaci bakterií, tak aby lékaři mohli co nejrychleji nasadit účinnou léčbu. Urychlí to pacientovo uzdravení,“ vysvětlil Jiří Weisshaupt.
Některá zařízení, která zdravotníci používají, jsou již zastaralá. Proto musí být nahrazena novými, modernějšími. „Měnit se bude například mamograf. A na operačních sálech budou staré operační lampy nahrazeny novým ledkovým osvětlením,“ řekl Jiří Weisshaupt.
Kromě nákupu přístrojů a pomůcek z evropských peněz bude Nemocnice Nové Město na Moravě pořizovat něco i z vlastních prostředků. „Budou to například další dva nové sanitní vozy, přístroje pro oční oddělení a posíleny budou datové rozvody v chirurgickém pavilonu,“ prozradil plány ekonomický náměstek novoměstské nemocnice.

  • Facebook
  • Twitter