Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tříkrálová koleda zazní, poprvé v historii také online

/
/
/
739 ZobrazeníTříkrálová koleda možná nebude znít ulicemi, ale štěstí, zdraví, dlouhá léta, a především požehnání do roku 2021 chtějí koledníci přinést do domovů i navzdory koronavirovým opatřením. Zdraví všech příznivců i koledníků je pro charitu na prvním místě, a tak se tři králové pilně připravují na koledu s rouškami i koledu virtuální od 1. do 24. ledna 2021.

Jedno je jisté – Tříkrálová sbírka bude, jen se ještě neví, v jaké podobě. I tři králové musí počítat s možností, že epidemiologická situace neumožní setkání koledníků s dárci tváří v tvář. „Připravujeme se na několik variant. Novinkou je online koleda na www.trikralovasbirka.cz, která proběhne v každém případě, takže o zážitek z koledování lidé nepřijdou,“ vysvětluje ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Simona Tomanová. Pokud bude možné s ohledem na mimořádná opatření souvisejících s epidemií Covid-19 tradiční putování koledníků od domu k domu, nemusí se nikdo bát. „Naši pracovníci mají s dodržováním hygienických pravidel zkušenosti a koledníci budou dodržovat veškerá opatření, aby ochránili sebe i dárce,“ dodává Simona Tomanová. Všechny přípravy a varianty koledy mají ale jedno společné – ani tentokrát se neobejdou bez zástupů dobrovolníků a štědrosti dárců.

Tři králové přijdou! …A po Novém roce zazvoní u vašich online dveří
Pozvěte v lednu online koledníky dál na www.trikralovasbirka.cz. „Na webu Tříkrálové sbírky si lidé mohou poslechnout koledu, přijmout požehnání a přispět přímo naší charitě,“ objasňuje koordinátorka Tříkrálové sbírky v regionu Oblastní charity Havlíčkův Brod Pavlína Nováková. Brodskou charitu můžete podpořit také zasláním finančního daru na účet: 66008822/0800, VS: 77705004 nebo příspěvkem do kasiček, které budou v lednu rozmístěny v charitních zařízeních, na úřadech, v kostelech nebo obchodech.
Aktuální informace nejen o rozmístění kasiček najdete na www.hb.charita.cz. „Výtěžek tentokrát poputuje mimo jiné na nákup devítimístného svozového auta pro imobilní klienty Centra sociálních služeb Petrklíč a na vytvoření a udržení pracovních míst ve Středisku charitní pomoci, které zaměstnává osoby dlouhodobě nezaměstnané či těžko uplatnitelné na trhu práce,“ upřesňuje Simona Tomanová.
Do sbírky lze přispět také dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777 (cena jedné SMS je 30, 60 a 90 Kč).
Pomůžete i sledováním Tříkrálového koncertu v neděli 10. ledna 2021 od 18.00 na ČT 1.

Úvodní foto: Tříkrálová koleda v Pohledu u Havlíčkova Brodu, foto: archiv Oblastní charity Havlíčkův Brod

  • Facebook
  • Twitter