Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třicetiletý řidič nepřežil čelní srážku s kamionem na trase z Brodu na Kolín

/
/
/
2703 ZobrazeníV sobotu 8. února po půl páté ráno došlo na silnici I/38 u Skuhrova a Olešné na Havlíčkobrodsku ke střetu osobního auta s kamionem. Z osobního auta zůstala sotva polovina, a tak není divu, že třicetiletý šofér, který v autě cestoval sám, svým těžkým zraněním na místě podlehl.

„Řidič nákladního vozu se nezranil. Silnice zůstala po nehodě zcela neprůjezdná a provoz osobních vozidel je odkláněn na objízdnou trasu přes obec Olešná. Další okolnosti dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem šetření na místě,“ popsala prvotní informace Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

„U Olešné zůstala ve voze jedna zaklíněná osoba nejevící známky života. Po vyproštění bylo zjištěno, že utrpěla mnohočetná zranění a přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat pouze smrt,“ potvrdil smutnou bilanci havárie Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je DN-HB-3.jpg.

Podle informací policistů se auta střetla čelně, kdy osobní auto jelo ve směru od Havlíčkova Brodu, kamion v opačném směru. „U řidiče nákladního vozu provedli policisté na místě dechovou zkoušku s negativním výsledkem. U řidiče osobního auta byla nařízena pitva. Okolnosti nehody a míru zavinění šetří policisté z územního odboru Havlíčkův Brod,“ doplnila Dana Čírtková.

Jde o první tragickou nehodu, která se na Vysočině stala v únoru. „V letošním roce zemřelo na Vysočině celkem osm osob. Lednové tragické dopravní nehody si vyžádaly sedm obětí. Ve dvou případech šlo o střety aut s chodcem. V jednom případě se dopravní nehoda stala na přechodu pro chodce za dobrých světelných podmínek. Druhá smrtelná srážka se odehrála večer, tedy za zhoršených světelných podmínek, a chodkyně navíc přecházela přes frekventovanou silnici mimo přechod pro chodce.
Při letošních šesti dopravních nehodách zemřeli řidiči osobních aut, ve třech případech vyšlo při šetření tragických nehod najevo, že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem,“ uzavřela tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter