Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třicet let pomoci lidem. Žďárská charita oslaví narozeniny v zámku

/
/
/
141 ZobrazeníOblastní charita Žďár nad Sázavou poskytuje sociální, zdravotní a humanitární služby lidem už třicet let. Výročí založení organizace oslaví současní i bývalí zaměstnanci v areálu Zámku Žďár nad Sázavou. Pozvánku s datem 26. května obdrželi také donátoři, dobrovolníci a podporovatelé Charity ČR.


Za třicet let se v Oblastní charitě Žďár nad Sázavou stalo mnohé, jedna jistota ale zůstává. Dvacet posledních roků stojí pevně v jejím čele Jana Zelená. „Zažili jsme spoustu dobrodružství, splnili mnoho úkolů, překonali mnoho překážek a obtíží. Zároveň se událo i nespočet malých zázraků a vítězství. Poskytli jsme služby tisícům lidí, kteří se na nás obrátili o pomoc, odpracovali nespočet hodin ve prospěch potřebných,“ řekla ředitelka žďárské charity Jana Zelená. Její poděkování míří za všemi, kteří se na pomoci lidem v nouzi v uplynulých letech podíleli. „Jsou jimi moji kolegové, naši donátoři, dobrovolníci, podporovatelé, ale třeba i ti, kteří nás myslí svými modlitbami. Díky vám všem. A přijďte to s námi oslavit,“ dodala Jana Zelená.

Na oslavy jsou zváni všichni současní i minulí pracovníci a také široká veřejnost. V programu pátečních oslavy jsou i večerní koncerty v Pivovarském dvoře, na kterých vystoupí zpěvák Michal Hrůza s kapelou, pražský disco-Balkán band Circus Brothers a funk folková formace Heblo z Ostravy.


Michal Hrůza a kapela


O spojení s místní komunitou se v odpoledním programu na prvním nádvoří žďárského zámku postarají Zelenohorští muzikanti, nebo třeba zámečtí hasiči a žďárští městští policisté s ukázkami činnosti a techniky. Pro návštěvníky oslav je dále připravena komentovaná prohlídka areálu zámku. V 17.00 se bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatého Mikuláše uskuteční slavnostní mše svatá.

Program
Oslava 30 let Oblastní charity Žďár nad Sázavou

 1. května 2023
  areál Zámku Žďár nad Sázavou
  Koncerty v Pivovarském dvoře
  (placená zóna)
  18.30 Heblo
  20.00 Michal Hrůza a Kapela Hrůzy
  21.45 Circus Brothers
  Vstupenky na koncerty v Pivovarském dvoře lze zakoupit v online předprodeji do 25. května. Cena vstupenky je 350 korun, děti do 6 let mají vstup zdarma. Vstupenka v den konání akce na místě bude stát 500 korun. Vstup do Pivovarského dvora od 18.00.
  Koncerty a program na Prvním nádvoří
  (volný vstup)
  15.00-18.00
  Hudební vystoupení Zelenohorských muzikantů, funk folkové formace Heblo a bluesové pohody Lucky B, taneční a cirkusový workshop, tvořivé dílny, aktivity pro děti, ukázky techniky a činnosti městské policie, dopravní policie a hasičů, prodej výrobků uživatelů služeb Oblastní charity Žďár nad Sázavou a charitní dobrodružné kolekce DobroDruh.
  17.00 Slavnostní mše svatá v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatého Mikuláše
  17.00 Komentovaná prohlídka areálu Zámku Žďár nad Sázavou (začátek před bazilikou)
 • Facebook
 • Twitter