Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třiatřicetiletý muž skončil o víkendu ve vazební věznici v Brně za pokus o vraždu

/
/
/
664 ZobrazeníKriminalisté na Vysočině vyšetřují případ pokusu vraždy. Z tohoto trestného činu v pátek obvinili třiatřicetiletého muže, který putoval v sobotu 19. prosince do vazební věznice v Brně.

Ve čtvrtek 17. prosince v nočních hodinách mělo došlo kolem dvaadvacáté hodiny na chodbě v bytovém domě v Jihlavě konfliktu mezi dvěma muži. Po slovním napadení zaútočil mladý muž na svou oběť nožem, zasadil mu několik bodných ran a z místa činu utekl.

Po oznámení na lince 158 vyjeli na místo jihlavští policisté. „Prvotním šetřením na místě se policistům podařilo zjistit, kdo by mohl být podezřelou osobou, protože napadený muž měl útočníka, který se v době spáchání činu maskoval, poznat. Policisté okamžitě vyrozuměli všechny dostupné hlídky a rozjeli rozsáhlé pátrání po podezřelém muži, který mohl z místa odjet v osobním voze. Pátrání se tedy zaměřilo také na pátrání po pohybu podezřelého vozu. Ještě v noci se podařilo zadržet muže v Jihlavě a policisté ho po zadržení umístili do policejní cely,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Napadený muž skončil s vážným zraněním v nemocnici, kde po operativním zákroku zůstal hospitalizován. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy ve stádiu pokusu. „Z dalšího důkladného šetření a výslechů svědků vyplynulo, že oba muži se znali a příčinou napadení bylo s největší pravděpodobností řešení partnerských vztahů. Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání třiatřicetiletého muže a obvinil ho z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu,“ dodal Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.

Vyšetřovatel případu podal podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vazební stíhání pachatele. Návrh státního zástupce soud akceptoval a v sobotu proběhlo v Jihlavě vazební stíhání. Muže přímo od soudu policisté eskortovali do vazební věznice v Brně. Obviněnému muži hrozí podle informací policistů v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody v trvání dvanácti až dvaceti let.

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina
oddělení tisku a prevence
mjr. JUDr. Dana Čírtková
tisková mluvčí

  • Facebook
  • Twitter