Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíčští kriminalisté dopadli pachatele loupeže

/
/
/
794 ZobrazeníKriminalisté v Třebíči objasnili ve spolupráci s policisty obvodního oddělení loupež, k níž došlo o uplynulém víkendu v Třebíči. Na pokoji ubytovny požadoval opilý pachatel po ubytovaném muži vydání finanční hotovosti, napadeného udeřil a ke zdůraznění svého požadavku použil i nůž. 

„V neděli 13. ledna přijeli policisté před jedenáctou hodinou dopoledne do třebíčské ubytovny, kde se podle oznámení pohyboval agresivní muž s nožem. Podezřelého muže vypátrali a zajistili, protože se choval agresivně. U muže provedli policisté dechovou zkoušku, při které mu naměřili necelé dvě promile alkoholu. Na ubytovně provedli policisté důkladné šetření a zjistili, že byl jeden z ubytovaných napaden. Napadený muž neměl zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření.
Podezřelého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici a po vystřízlivění putoval přímo do policejní cely. Finanční hotovost, které se při napadení zmocnil, vydal,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Na základě výsledků prověřování zahájil policejní komisař trestní stíhání třicetiletého muže z Třebíčska. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ dodal Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že se jedná o recidivistu, který byl v minulosti již desetkrát soudně trestán pro různorodou trestnou činnost. Na konci prosince byl propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody.

Policejní komisař podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby a poté policisté třicetiletého muže eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchaný zvlášť závažný zločin loupeže lze podle informací policistů uložit trest odnětí svobody až na deset let.

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina
Oddělení tisku a prevence
por. Bc. Jana Kroutilová

  • Facebook
  • Twitter