Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíčský dorostenecký turnaj si podmanili tenisté z Vysočiny

/
/
/
873 ZobrazeníZa abnormálně teplého rána začal v sobotu 14. srpna na kurtech areálu HTK Třebíč dorostenecký turnaj ČTS. Klání se zúčastnilo celkem 14 dívek a 15 chlapců. Nechyběla ani početná skupina domácích hráčů, i když zejména mezi dorostenkami nebyla účast třebíčských tenistek příliš hojná.

Nasazenými jedničkami ve dvouhrách byli domácí sourozenci Vojta a Eliška Grünovi. Nejprve se rozehrály zápasy mezi dorostenci. Z pěti domácích tenistů se do čtvrtfinále probojovali pouze dva a k tomu je v něm čekal vzájemný duel. Ten byl jasnou záležitostí favorizovaného Vojty Grüna, jenž povolil Viktoru Válkovi jediný gem. Zajímavou cestou mezi nejlepší čtyřku prošel Radek Hošek, protože ve čtvrtfinále musel přehrát svého mladšího bratra Viktora, což se mu poměrem 6:1, 7:5 povedlo. Semifinálový kvartet doplnil Hoškův spoluhráč z TK Spartak Jihlava Tadeáš Havel a nasazená dvojka Dan Duchoň z LTC Humpolec.
V odpoledních hodinách se rozehrála čtyřhra. Poli sedmi párů vévodilo domácí duo číslo jedna Matyáš Říha s Jakubem Jelínkem, kteří se účastnili pouze deblového klání. Dokráčeli až do finále. Volný los a následná výhra nad dvojicí Dan Duchoň/Filip Zdeněk Novák (Tenisový klub Jindřichův Hradec) 6:2, 6:3 znamenala nedělní souboj o trofej proti druhému nasazenému páru Grün/R. Hošek, jenž na cestě do posledního zápasu ztratili ve čtyřech setech pouhé dva gemy.

Vítězka singlu Eliška Grünová a poražená finalistka Julie Svobodová

První duely dívek začaly souběžně s chlapci od deváté hodiny ranní. I mezi dorostenkami se dostal třebíčský tenis do semifinále. Domácí favoritka Eliška Grünová měla v prvním kole volný los a ve druhém zvítězila nad Natálií Polákovou z ŽLTC Brno 6:0, 6:4. Druhá hráčka HTK Třebíč Chiara Frungillo vypadla v prvním kole singlu. Chuť si zpravila ve čtyřhře, kde spolu s Eliškou nejprve vyprovodily pár Poláková/Votavová 6:1,6:2 a následně si vyšláply na turnajové jedničky Julii Svobodovou/Jessicu Adamcovou 6:4, 6:2.

Vítězové deblu Jakub Jelínek a Matyáš Říha


V neděli šlo do tuhého. Ze semifinále do boje o vítězství prošli oba hráči z Jihlavy. Tadeáš Havel přetlačil Vojtu Grüna až v závěrečném super tiebreaku 10:3, po předchozích setech 6:3, 5:7. Radek Hošek porazil Dana Duchoně ve dvou sadách 6:4, 6:3. Jihlavské derby si ve finále vyžádalo třísetové drama. Po setech 3:6, 7:5 a 10-5 v super tiebreaku se z poháru za vítězství radoval Radek Hošek. Ve finále čtyřhry po napínavém průběhu 4:6, 6:2 a 10-8 v super tiebreaku slavil čistě domácí pár Říha/Jelínek.

Šampionky čtyřhry Eliška Grünová a Chiara Frungillo


Mezi dívkami udělala radost domácímu klubu Eliška Grünová. Ta prolétla do finálového zápasu přes Jessicu Adamcovou bez ztráty gemu. Ve finále čekala Elišku druhá nasazená Julie Svobodová z SK Jundrov Brno. I s ní si třebíčská hvězdička poradila a po výsledku 6:2, 6:4 se stala šampionkou dvouhry. Svůj triumf zopakovala i ve čtyřhře společně s Chiarou, když zvládli duel s jihlavskou dvojicí Staňková/Mallinu dvakrát 6:2.
Zajímavé a strhují zápasy nepřinesla jen utkání v závěrečné fázi turnaje. Vůbec nejvyrovnanější duel byl viděn v prvním kole debla dorostenců. Jihlavský pár Viktor Hošek/Tadeáš Havel se proti na půl domácímu páru Viktor Válek/Adam Kovář pral o vítězství téměř dvě hodiny. V zápase zvládli otočit již první set z 5:3 na 7:6 (v tiebreaku 10-8), následně málem dotáhli otočku ve druhém setu z 2:5, což Válek s Kovářem nedopustili a koncovku sady zvládli vyhrát 6:4. Neméně dramatický byl i super tiebreak, který skončil nejtěsnějším rozdílem dvou bodů 11-9. „Jsou to nervy,“ prohlásila maminka a fanynka v jedné osobě Petra Válková.

  • Facebook
  • Twitter