Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíčský Alternátor nabízí programy pro distanční vzdělávání

/
/
/
1020 ZobrazeníEkotechnické centrum Alternátor Třebíč vychází vstříc pedagogům a jejich žákům, jimž současná epidemiologická situace a opětovné uzavření škol nedovoluje navštívit centrum osobně.

Díky moderním technologiím jim umožní zúčastnit se streamované komentované prohlídky z multimediálního sálu s projekční koulí Science on a Sphere. Tuto prohlídku tedy lze využít v rámci distančního vzdělávání žáků.
Na výběr jsou dva programy, každý přizpůsobený věku žáků z dané třídy:
Vesmír a Země. Lze je aplikovat například na hodiny fyziky, přírodopisu a přírodovědy, ekologie atp.

Technicky se jedná o velmi jednoduchou záležitost. Celá komentovaná prohlídka probíhá přes aplikaci Zoom Cloud Meetings, kterou lze bezplatně nainstalovat do počítače, tabletu, případně chytrého mobilního telefonu. Ke spuštění daného streamovaného videa není potřeba žádné registrace, systém vyhovuje podmínkám GDPR, o uživatelích nejsou shromažďována žádná data. Pro připojení se k prohlídce Alternátor pedagogovi pouze poskytne internetový odkaz, jejž pedagog následně rozešle jednotlivým žákům. Celá komentovaná prohlídka trvá zhruba třicet minut a animátor během ní komunikuje se žáky, kteří se do ní aktivně zapojují.

Pracovníci Alternátoru velmi rádi tímto způsobem oživí pedagogům i jejich žákům distanční výuku, zároveň tak nebude nepřerušen provoz centra.

Prohlídky jsou až do odvolání zdarma a je možné domluvit je na e-mailu info@alternator.cz či telefonu 733 673 006, kde pedagogům zároveň bude poskytnuta elektronická podpora pro tuto službu.

Projekční koule je unikátní zařízení vyvíjené agenturami NOAA a NASA. Dokáže velmi věrně zobrazit jevy na zeměkouli či vesmírné objekty. V Evropě najdeme pouze deset.

  • Facebook
  • Twitter