Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíčský Alternátor i nadále nabízí projekce pro školy zdarma

/
/
/
732 ZobrazeníEkotechnické centrum Alternátor Třebíč ve druhé polovině října nabídlo školám možnost ozvláštnění distanční výuky fyziky, přírodních věd nebo ekologie.

Jeho animátorky promítaly žákům zdarma pomocí aplikace Zoom Cloud Meetings programy na unikátní projekční kouli Science on a Sphere. Zájem učitelů a dětí byl nečekaný, za čtrnáct dní provozu tuto novinku využilo asi čtyři sta žáků. Služba měla fungovat po dobu uzavření škol, což při jejím spuštění mělo znamenat do začátku listopadu. Protože však i nadále přetrvávají epidemická opatření a děti se i nadále musejí vzdělávat doma, Alternátor ji bude nabízet až do odvolání zdarma.

Využít ji budou moci i učitelé prvňáčků a druháčků, kteří do škol nastoupí v příštím týdnu. Projekci je totiž možné přenášet i na interaktivní tabule, jimiž disponuje většina škol.

Vyučující, kteří ji budou chtít využít, mohou napsat na info@alternator.cz či zatelefonovat na 733 673 006, kde jim zároveň bude poskytnuta elektronická podpora pro tuto službu. Jak tato online projekce vypadá, lze zhlédnout na krátkém videu.

Projekční koule je unikátní zařízení vyvíjené agenturami NOAA a NASA. Dokáže velmi věrně zobrazit jevy na zeměkouli či vesmírné objekty. V Evropě jich najdeme pouze deset.

  • Facebook
  • Twitter