Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíčské muzeum znovu přivítá návštěvníky

/
/
/
729 ZobrazeníMuzeum Vysočiny Třebíč se otevře ve čtvrtek 3. prosince za dodržení současných hygienických opatření pro veřejnost. Na návštěvníky čekají všechny čtyři stále expozice a výstava fotografií Pavla Křečka v galerii Tympanon.

Tu muzeum prodlužuje do 2. ledna 2021. Tradiční vánoční výstavy betlémů bude přístupná od čtvrtka 10. prosince. Vzhledem k současné situaci se výstava bude konat bez vernisáže.
Vánoční atmosféra v podobě převážně třebíčských betlémů, vánočního stromečku a koled každého návštěvníka jistě pohltí. Pro letošní rok upustili pořadatelé od výpůjček a výstavu nachystali z z vlastních sbírek. Jediným půjčeným exponátem, a zároveň co do velikosti také tím největším, je dřevěný vyřezávaný betlém z Číměře s postavami v životní velikosti, v jiných letech umístěný v exteriéru obce Číměř. Ze sbírek třebíčského muzea se představí velký stavěcí betlém J. Mládka a velké množství tradičních třebíčských skříňkových betlémů. Nechybí ale ani betlémy vyřezávané nebo atypické betlémy z dílny J. Macholána. Na recepci muzea si mohou zájemci zakoupit vystřihovací betlém A. Žamberského. K vánoční výstavě chystá muzeum výtvarné dílny ve čtvrtek 10. a 17. prosince od 13.00 do 17.000.
Počátkem prosince uvedlo třebíčské muzeum do provozu vzhledem k uzavření muzea Muzejní výdejní okýnko. Každý týden představují za oknem jednoho třebíčského výtvarníka z muzejních sbírek, jako prvního vybrali Vlastimila Tomana, nyní si mohou návštěvníci prohlédnout díla Svatopluka Máchala. I přes otevření muzea budou v Třebíči s vystavováním obrazů prostřednictvím okýnka pokračovat minimálně do Vánoc. Zájemci si mohou z prohlídky odnést samolepku věnovanou dílu právě vystavovaného výtvarníka, nalepit ji na připravené karty a vyrobit si tak zajímavý deníček třebíčských výtvarníků.
Kapacita muzea se snížila na 25 %, ve skupině může být nejvýš deset osob.

  • Facebook
  • Twitter