Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tragická sobota na silnicích Vysočiny, při havárii na Žďársku zahynuli tři mladí lidé

/
/
/
1507 ZobrazeníV sobotu 29. října po půl třetí odpoledne došlo na silnici třetí třídy číslo 36049 mezi Rousměrovem a Bory na Žďársku k dopravní nehodě, kde havarovalo osobní auto, ve kterém byly zaklíněné osoby. Po příjezdu členové složek integrovaného záchranného systému na místo nehody zjistili, že ve voze cestovaly v době nehody tři osoby. Všechny tři osoby podlehly vážným zraněním.

Na místo vyjel kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování ze Žďáru nad Sázavou a věc dopravní nehody si k dalšímu prověřování na místě převzali žďárští kriminalisté. „Jak vyplývá z ohledání místa nehody, devatenáctiletý řidič s osobním vozem vyjel v levotočivé zatáčce v lesním úseku mimo komunikaci do příkopu, kde se auto převrátilo a střechou narazilo do vzrostlého stromu. Ve voze cestovali kromě řidiče dva spolujezdci ve věku devatenáct a patnáct let. Kriminalisté zajistili havarované osobní vozidlo pro účely trestního řízení. Dnešní nehoda se zařadí mezi nejtragičtější dopravní nehody za posledních několik let, navíc domů ke svým rodinám se už nikdy nevrátí tři mladí lidé kteří měli celý život před sebou.
V souvislosti s dnešní tragickou nehodou apelujeme na všechny řidiče, aby jezdili opatrně a brali na zřetel změnu klimatických podmínek. kdy se zejména v lesních úsecích může vytvářet mlha, vozovka může být mokrá a pokrytá listím, což může při vyšší rychlosti vést ke smyku vozidla. Navíc tento víkend se mění čas a mnohem dříve se bude stmívat, proto dbejte na to, abyste používali správně osvětlení vozidla a mysleli na to, že světla pro denní svícení musíte nahradit zapnutím světel tak, abyste byli v silničním provozu vidět,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Místo havárie, archiv Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter