Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tiskařský workshop a dvě výstavy v Oblastní galerii Vysočiny

/
/
/
145 ZobrazeníOblastní galerie Vysočiny v Jihlavě pořádá ve čtvrtek 7. září tiskařský workshop Terezy Říčanové a zahájení dvou nových výstav, na první nazvanéNové chyby se představí Alessandra Svatek a na druhé nesoucí název Jihlavské transformátory Jan Krtička.

Tiskařský workshop Terezy Říčanové začíná v 16.00. „Tisknutí linorytu s umělkyní Terezou Říčanovou pro děti i dospělé. Workshop je koncipován jako otevřený a bude trvat zhruba do 18.00. Vstup je zdarma,“ popisuje Lucie Nováčková z Oblastní galerie Vysočiny.

V 17.00 proběhne vernisáž výstavy Alessandra Svatek: Nové chyby.„Projekt Alessandry Svatek (1979) – malířky, která se nedokáže přimět používat barvy, má podobu symbolické cesty ve smyslu vizuální introspekce. Přestože se prostřednictvím své prostorové instalace ohlíží zpět, nejsou v centru jejího zájmu vzpomínky, ale vlastní překonaná přesvědčení, jež na sobě během let postupně testuje,“ dodává kurátor výstavy Radek Wohlmuth.

V 18.00 začíná vernisáž výstavy Jan Krtička: Jihlavské transformátory. „Námětem a předmětem instalace elektromagnetické zářiče v Jihlavě. Nahrávky zní ze starých plastových reproduktorů značky Tesla a jsou rozmístěny v galerii tak, že posluchač se mezi nimi pohybuje. Výsledný zvuk se neustále mění podle toho, kde se posluchač právě nachází,“ uzavírá kurátor výstavy Miloš Vojtěchovský.

  • Facebook
  • Twitter