Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Těším se, až dobrovolníky z Očkovacího centra pozvu na čaj a poděkuji jim

/
/
/
622 ZobrazeníNa konci března letošního roku oslovila Nemocnice Nové Město na Moravě dobrovolnické centrum Kambala se žádostí o pomoc v Očkovacím centru ve Žďáře nad Sázavou. Oblastní charita Žďár nad Sázavou zareagovala a zapojila své dobrovolníky a současně oslovila veřejnost s prosbou o pomoc.  

Michaela Kuchtová, koordinátorka dobrovolnického centra Kambala objasnila, jaká byla hlavní činnost dobrovolníků, kolik osob se během dubna v centru vystřídalo a jak to vypadá s jejich zapojením v dalších měsících.

Michaelo, jak jsme již zmínili, před dvěma měsíci jste začali působit s dobrovolníky v Očkovacím centru. Co všechno mají dobrovolníci na starosti?
Naši dobrovolníci se na začátku dubna, kdy docházelo k očkování především starších ročníků, podíleli na koordinaci osob v místě centra, distribuovali tiskový materiál, předávali prvotní informace lidem při příchodu, pomáhali méně soběstačným občanům. S nástupem očkování mladších ročníků, kteří jsou nyní očkováni, bude v centru místo dvou přítomných dobrovolníků už potřeba pouze jeden člověk, který u vstupu předává důležité informace. Ostatní činnost v Očkovacím centru je zajištěna personálem z Nemocnice Nové Město na Moravě.

Když jsme u těch požadavků, co všechno patří mezi podmínky dobrovolnické činnosti v Očkovacím centru?
Aktuálně požadujeme ochotu pomáhat dle domluvy na 4 až 8 hodinových službách, věk minimálně 18 let a dobrý zdravotní stav. Důležitá je také schopnost komunikovat a příjemně vystupovat vůči přicházejícím občanům.

Zmínila jste snížení počtu pomocníků na směně ze dvou na jednoho. Budete i tak nadále dobrovolníky potřebovat nebo již máte veškerou pomoc zajištěnou?
Pomoc dobrovolníků bude třeba i v dalším období. Nyní na konci května budeme na základě komunikace s nemocnicí vypisovat nové služby pro červen. Rádi bychom našim zdravotníkům při jejich práci stále pomáhali. Zájemci se mohou hlásit přes formulář umístěný na webových stránkách: www.zdar.charita.cz Na základě vyplněného dotazníku pak získají základní informace ke službám. Rozhodně budeme další spolupracovníky potřebovat a budeme rádi, když se nám přes webové stránky ozvou.

Kolik dobrovolníků se za předchozí období duben až květen přihlásilo do služby v Očkovacím centru?
V tuto chvíli máme evidovaných 50 dobrovolníků, kteří se přes formulář přihlásili. Aktuálně nám hodně dobrovolníků, ale nastoupilo do práce či škol, a my cítíme, že je třeba nabrat nové síly. V dubnu se plně zapojilo 15 velmi šikovných lidí, kteří se pravidelně střídali a doplňovali ve službách. Odpracovali přes 256 hodin. Ve svém volném čase se zapojili i někteří naši kolegové ze žďárské charity. Ráda bych všem touto cestou poděkovala za jejich obětavost a ochotu pomoci. Jsem ráda, že jsou stále mezi námi lidé, kteří věnují svůj volný čas pomoci druhým. Doufám, že je budeme moci brzy pozvat třeba na čaj a osobně jim poděkovat. Většinu z dobrovolníků znám pouze přes e-mail či telefon.

  • Facebook
  • Twitter