Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Svůdník Don Juan navštíví na hradě Lipnici

/
/
/
956 ZobrazeníVečerní divadelní představení inscenace Moliérovy hry Don Juan v úpravě režijně-dramaturgického týmu Ondřeje Kulhavého a Lucie Flemrové se uskuteční na nádvoří hradu Lipnice ve středu 7. srpna od 21.00.

„Náš Don Juan není jenom svůdce. Zaměřujeme se i na otázku společenské příslušnosti, víry, pokrytectví všech sociálních vrstev… Věříme, že Molière by se na nás nezlobil,“ směje se dramaturgyně Lucie Flemrová. „Myslím, že zdrojový text má velkou výhodu v tom, že snad každý z herců i potenciálních diváků má ve svém okolí někoho, koho si dokáže představit s nálepkou Don Juan,“ doplňuje Ondřej Kulhavý. „Bereme si na mušku mnoho věcí, které každý z nás tu a tam udělá. Moliére o nich píše s humorem a nadhledem,” dodává dvacetiletý představitel Dona Juana Tomáš Weber.

Don Juan v podání OLDstars měl premiéru v gotickém ambitu augustiniánského kláštera jako hlavní program benefičního festivalu OLDstars on the ROUD, který studenti pořádají každý rok uprostřed července v Roudnici nad Labem.

OLDstars nejsou v pořádání podobných akcí nováčky – mají za sebou několik podobných turné po českých městech. Naposledy cestovali po hradech a zámcích s inscenací Romeo a Julie. V aktuální divadelní sezoně slaví 17 let své přítomnosti na pražské kulturní mapě studentských aktivit. Provozují dva komorní divadelní prostory ve Vršovicích – sklepní prostor HarOLD a bytové divadlo H2O. Úspěchy slaví na přehlídkách studentského divadla, pravidelně se účastní Noci divadel. Každé léto navíc pořádají benefiční divadelní festival, jehož výtěžek věnují vybrané kulturní památce. Už šestým rokem studenti pro tuto příležitost upínají svou pozornost ke Klášteru v Roudnici nad Labem s festivalem OLDstars on the ROUD.

„Vybrali jsme desítku lokací z krásných míst naší republiky, které nás inspirovaly svým prostorovým řešením. Během turné vystřídáme snad všechno – historické interiéry i exteriéry, přírodní parky, hradby, hrady, zámky, festival i náměstí… každý večer tak bude naše inscenace jiná,” těší se Tomáš Weber.

Don Juan – provokatér. Noční můra i sladký sen nejen všech počestných dívek a žen. Muž, 20 let, 73k g, 185 cm. Pohledný, nezadaný, bezdětný. Nebráním se ničemu a nikomu, umím být něžný i drsný. Užijem si oba, ale manželství rád slíbím…. Drama, za které Moliera tehdy nepochválili. O 354 let později přichází v podání OLDstars.

Hrají: Tomáš Weber, Kanwar Šulc, Marie Machová, Daniel Toman, Tomáš Bareš, Eliška Frankeová, Lucie Flemrová, Martin Leták a Ondřej Kulhavý

Režie: Ondřej Kulhavý
Dramaturgie: Lucie Flemrová
Výtvarné řešení: Anna Vohralíková

  • Facebook
  • Twitter