Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Superúplněk nad kostelem ve Vítochově byl úchvatná podívaná

/
/
/
1025 ZobrazeníVšechny novinové titulky hlásí, že v úterý večer bude možné vidět „růžový superúplněk“, což mě jako amatérského fotografa a milovníka přírody nenechává moc klidným. Tak tedy všechno pečlivě studuju, no popravdě jsem přípravě na výběr místa dal asi tak dvacet minut a pak jsem šel akorát zkontrolovat, zda mám ve foťákách nachystané paměťové karty a nabité baterky.

Blížil se večer a venku se to chystalo k nádhernému západu slunce. Na obloze bylo pár mráčků, což slibovalo velkou šanci na úspěšný lov. Místa jsem měl vytipovaná dvě, buďto rozhlednu Karasín, nebo kostel svatého Michaela archanděla, který se nachází na kopci nad Vítochovem. Nakonec vyhrál kostelík, jelikož je v noci krásně nasvícený, což dává více možností pro nějakou použitelnou fotku. Zaparkuji na vybraném místě, nachystám jeden foťák na časosběr a druhý mířím směrem na kostel. Popíjím čaj a posílám fotku kamarádovi, se kterým se občas hecujeme (samozřejmě v dobrém) kdo má hezčí fotky. Je jasné že on pokaždé vyhrává, ale i tak to zkouším.

Příprava na noční focení

Jeho odpověď mě trochu vyděsí. Podle něj stojím na špatném místě, na kostel je výhled parádní, ale měsíc vyjde úplně z jiného úhlu, než jsem si myslel. Takže mých dvacet minut hledání toho nejlepšího místa nakonec bylo asi málo. Všechno házím do kufru a jedu na druhé stanoviště. Mám ještě třicet minut, takže všechno v klidu stíhám. Dojdu doprostřed pole, znovu zapínám časosběr, rozdělávám stativ a čekám. Díky Jardo, nebýt tebe, tak by z focení moc nebylo.

Mapa jako užitečný pomocník fotografa

Show má začínat ve 21.00. Ve 21.10 měsíc stále nikde, tak už začínám být nervózní, že tu akci asi někdo kvůli vládním nařízením zrušil, aby se fotografové neshlukovali. Ale naštěstí o pár minut později už vidím nad lesem doslova ohnivou kouli. To, co bylo vidět, se nedá nijak popsat ani zachytit na žádnou fotku. Tohle se musí prostě vidět na živo. Dlouho se kochám a sleduji tu podívanou. Pak si ale uvědomím, že jsem tam také kvůli fotce. Udělám pár cvaknutí, a pak si to zase jenom užívám.

Čekání na příchod Měsíce si fotograf krátí různým způsobem

Doma v počítači, když tu vybranou fotku poprvé otevřu, nechci ani věřit, že je to opravdové. Vypadá to, jako by tam měsíc vůbec nepatřil, jak z nějakého sci-fi filmu. Ale on tam opravdu byl, a byl skoro nadosah, stál jsem od něj zhruba 357 tisíc kilometrů.

  • Facebook
  • Twitter