Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Studánka U rybníka Zimostráz je po opravě a znovu dává pitnou vodu

/
/
/
1908 ZobrazeníStudánkou Vysočiny roku 2017 se stala rozdílem pouhých 25 hlasů Studánka U rybníka Zimostráz na Jihlavsku, Nyní získala novou podobu.

Studánka U rybníka Zimostráz se nachází v chatové oblasti u rybníka Zimostráz. Ze Suchá u Jihlavy se vydáme po žluté turistické značce k rybníku Zimostráz, po dvou kilometrech narazíme na cestu, která vede z obce Beranovec, zde se dáme vlevo a asi po 250 metrech dojdeme k posezení u Zimostráze, zde vpravo dojdeme po sto metrech ke studánce.

Na jaře roku 2018 ale u studánky vyschla voda, protože je často navštěvována osadníky či náhodnými turisty, rozhodl se Jiří Zimola celou studánku opravit, bylo nutné znovu najít vydatný pramen, studánku celou rozdělat, postavit novou, odtokové koryto vykamenovat, vydláždit cestu a postavit nové zábradlí, navíc byl udělán rozbor vody a zjistilo se, že jde o vodu velice chutnou, pitnou a kojeneckou. Studánka má zcela jiný vzhled. Při dokončovacích pracích Jirkovi pomáhal Roman Hobza, místní osadník.

  • Facebook
  • Twitter