Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Státní svátek v Jihlavě od 17.11 s trikolorou a Modlitbou pro Martu

/
/
/
467 ZobrazeníJihlavský magistrát se připojí k oslavě státního svátku nasvícením budovy radnice na Masarykově náměstí třemi pruhy bílé, červené a modré barvy a zároveň pustí do amplionů varovného a vyrozumívacího systému píseň Modlitba pro Martu.

Píseň Modlitba pro Martu v podání Marty Kubišové z jihlavských amplionů a zářivé barvy trikolory na budově jihlavské radnice. Tak bude ve středu 17. listopadu od 17.11 vypadat připomínka středečního státního svátku v Jihlavě. Představitelé města se zúčastní také tradičního setkání u klíčů u památníku 17. listopadu u řeky v areálu Českého mlýna, které začne ve 13.30. 

Den boje za svobodu a demokracii si zástupci města připomenou také na koncertě Základní umělecké školy, kde se od 18.00 koná slavnostní předávání Čestného občanství a Ceny města Jihlavy.  Čestné občanství získal judista Lukáš Krpálek a in memoriam Alois Janáček a Pavel Novák. Cenu města Jihlavy převezeme zdravotní sestra Simona Hájková. Předávání cen se uskuteční v divadelním sále DKO Jihlava na úvod koncertu ZUŠ, který začíná v 18.00.

Součástí vzpomínky bude také výstava Rok zázraků v DKO Jihlava, která bude 17. listopadu otevřená od 9.00 do 16 hodin. Výstava fotografií se zaměřuje na pád komunistického režimu v Československu, a to v mezinárodním kontextu. Oficiální vernisáž výstavy proběhne 29. září od 18.00.

  • Facebook
  • Twitter