Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Staročeské Velikonoce na Michalově statku

/
/
/
485 ZobrazeníTuristická sezona začíná na Michalově statku tradičně na velikonoční svátky v sobotu 8. a v neděli 9. dubna. Návštěvníci mohou nahlédnout do života obyvatel selského statku o velikonočních svátcích v časech před zrušením poddanství v Čechách.

„Vyzdobená světnice s prostřenou tabulí ukáže, co se o velikonocích jedlo a pilo. Pokud to dovolí podmínky, na dvoře budou k vidění i ukázky některých jarních prací a příprava polního nářadí. Uvidíte také naše krávy původního českého plemene česká červinka. V sobotu vystoupí folklorní soubor Škubánek ze Světlé nad Sázavou se svým velikonočním programem s vynášením smrtky, dívčí koledou s novým lítem a obchůzkou s řehtačkami. Vystoupení začínají v 10.30, 11.30, 13.30 a 14.30. Ukázky drobných řemesel a prodej velikonočních výrobků bude probíhat na vejminku a v přilehlé chalupě bezzemka. V místním hospodě u Františka Josefa můžete ochutnat tradiční velikonoční jídla,“ zve Jindřich Holub, starosta Pohledi a hlavní pořadatel v jedné osobě. Otevřeno je po oba dny od 10.00 do 17.00. V sobotu vystoupí folklorní soubor Škubánek se svým velikonočním programem. Tradiční velikonoční občerstvení najdou zájemci v přilehlém Hostinci u Františka Josefa.

  • Facebook
  • Twitter