Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Staročeské Vánoce na Michalově statku

/
/
/
1158 ZobrazeníV sobotu 22. a v neděli 23. prosince se znovu otevřou brány Michalova statku v Pohledi u Světlé nad Sázavou a po patnácté budou moct návštěvníci nahlédnout do života selského lidu o vánočních svátcích za časů našich praprarodičů v 17. až 19. století.

„Na programu budou ukázky výzdoby, obyčejů a některých zimních prací na selské usedlosti, jako je mlácení obilí cepem a ruční mlátičkou. V sobotu 22. prosince vystoupí se svým vánočním programem folklorní soubor Škubánek ze Světlé nad Sázavou. Vystoupení ve vyhřáté světnici budou začínat v 10.30, 11.30, 13.00, 14.00 a v 15.00. Ukázky drobných řemesel a prodej vánočních výrobků bude probíhat na vejminku a v přilehlé chalupě bezzemka,“ zve starosta Pohledi Jindřich Holub. Otevřeno je od 10.00 do 17.00 a v přilehlé vesnické hospůdce bude možné ochutnat postní i jiné vánoční pokrmy.

  • Facebook
  • Twitter